Jurij Davydov má důkaz, že je Stalinovým vnukem.

Jurij Davydov má důkaz, že je Stalinovým vnukem. | zdroj: siberiantimes.com


Moje babička byla Stalinova milenka, tvrdí muž a má důkazy

TÉMATA: rusko | stalin | sibiř

user-avatar

Tomáš Chalupa

8. 04. 2016 | 14:00

Sedmašedesátiletý bývalý stavební inženýr Jurij Davydov celá léta čekal na potvrzení faktu, že je vzdáleným potomkem ruského vůdce Josifa Vissarionoviče Stalina. Davydovova babička byla diktátorovou milenkou, když jí bylo teprve 14 let a Stalin žil ve vyhnanství na Sibiři.

Rozhohodujícím důkazem byl test DNA. Oficiální Stalinovi potomci dlouho nechtěli poskytnout genetický materiál, ale nakonecse nechal přemluvit Stalinův vnuk Alexandr Burďonský. Díky tomu mohli v laboratoři udělat potřebné testy a výsledek je jasný. Davydov je příbuzný Stalina.

Davydovova babička Lidia Platonovna Perepryginovová pocházela ze sibiřské vesnice Kureika. Bylo jí čtrnáct, když tam v roce 1914 přivezli do vyhnanství tehdy šestatřicetiletého Stalina. Ten z ní učinil svou milenku, krátce nato ji přivedl do jiného stavu, dítě ale zemřelo. Lidia v roce 1916 otěhotněla podruhé, ale než se syn narodil, Stalin už z Kureiky odjel. Chlapeček přežil a dostal jméno Alexandr. Stalin se později začal o jeho osud zajímat a vyslal vyšetřovatele jménem Sirotěnko, aby v Kureice zjistil, co s jeho synem je. Perepryginová se mezitím vdala za  místního muže Jakova Semenova Davydova. Uvěřila fámám o tom, že Stalin zahynul v první světové válce. Když jí Sirotěnko ukázal Stalinův portrét v novinách, hned jej poznala. Jelikož ale byla vdaná, tak tvrdila, že si na otce svého syna nepamatuje. Alexandr byl úředně prohlášen za Davydova syna v roce 1917. Alexandr měl dva syny, ale přežil jen jeden – právě Jurij Davydov. Matka mu řekla, kdo je jeho pravý otec, až když mu bylo dvacet. 

Jurij Davydov sice celou rodinnou historii znal, ale dokud neměl v ruce testy DNA, nikdo mu nemusel věřit. Nyní tedy, na sklonku života, má v ruce jasný důkaz o tom, že je Stalinův vnuk. Otázkou je, k čemu mu vlastně taková informace je.

 

user-avatar

Tomáš Chalupa

8. 04. 2016 | 14:00

Zavří­t reklamu