válkaČeskoslovenskoobjevy

Módní výbuch 60. a 70. let: do ulic vtrhly minišortky. Které krásky v nich chodily?

+ 19 fotek+ 20 fotek

Ačkoliv tak málo hřály lidské tělo, byly "short short" neboli krátké či lépe řešeno extrémně krátké šortky nejžhavějšími kalhotami historie. Mnohem více než kalhoty však připomínaly dámské kalhotky. Zatímco klasické kraťasy si spojujeme spíše se sportem, tak minišortky byly spjaty se sexuální revolucí, v jejímž jménu bylo třeba odhalit co nejvíce ženské kůže.

blondie 11. května 2015

Jak žhavá láva se minišortky vřítily do ulic v prvních měsících roku 1971. O jejich popularitu se zasloužila britská návrhářka Mary Quant, která pár let předtím do světa módy uvedla minisukně. Minišortky však měly oproti minisukním tu výhodu, že mohly být extrémně krátké, aniž hrozilo, že odkryjí spodní prádlo či nedej bože intimní partie. Navíc tou dobou pronikly do textilního průmyslu nové technologie a umělá vlákna jako například polyester, díky nimž šortky ženám krásně obepínaly a formovaly zadeček.

Není proto divu, že šortky si oblíbily zejména ženy s krásnýma, dlouhýma nohama a slavné filmové sexbomby. Jako první se v sexy šortkách předvedla už v roce 1930 herečka Marlene Dietrich v roli svůdné šantánové zpěvačky Loly Loly ve filmu Modrý anděl, jenže až v 70. letech se staly sexy šortky běžnou šatní výbavou širokého spektra žen, nikoli jen prostitutek a barových tanečnic, jak tomu bývalo dříve. Chodilo se v nich nejen na diskotéky, ale i do obchodů, do práce, dokonce i na svatbu k oltáři. Nosily je také letušky společnosti Southwest Airline. Pohled na ně muže ponejvíce rozpaloval v zimních měsících, kdy si dívky k sexy šortkám natahovaly dlouhé kozačky. Zatímco u mužů vzbuzovaly šortky sexuální apetit, ženám braly chuť k jídlu, neboť vyžadovaly extrémně štíhlou figuru. Každá v nich chtěla vypadat stejně sexy jako Brigitte Bardotová nebo Jana Brejchová.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu