válkaČeskoslovenskoobjevy

Modlitby už nestačí. Katolický farář se rozhodl, že „ďábelské“ město pokropí svěcenou vodou

Modlitby už nestačí. Katolický farář se rozhodl, že „ďábelské“ město pokropí svěcenou vodou
Zdroj: odditycentral.com

Pro netradiční řešení v boji s kriminálními živly se rozhodl farář z kolumbijské Buenaventury. S vypůjčenou helikoptérou chtěl město pokropit svěcenou vodou.

Simona Knotkova 24. července 2019

Drogy, gangy a korupce – to všechno a ještě mnohem víc jsou problémy, které tíží město v kolumbijské departmentu Valle del Cauca. Monsignor Rubén Darío Jaramillo Montoya se za hříchy svých spoluobčanů dosud jen modlil. Jak ale po čase zjistil, jen víra nestačí. Rozhodl se, že si vypůjčí helikoptéru a se všemi démony zatočí osobně.

„Proletíme nad celou Buenaventurou a rozlijeme na ni svěcenou vodu, abychom vymítili všechny démony, kteří ničí naše přístavní město. Tak přijde boží požehnání a z ulic budou vyhnány špatnosti,“ sliboval dvaapadesátiletý duchovní v rozhovoru s místní rádiovou stanicí. K radikálnímu útoku na zlé síly mělo dojít 14. července, v den církevního svátku.

„Nejprve se musíme zbavit ďábla, abychom zjistili, jestli se ještě můžeme vrátit k pokoji, který město ztratilo s mnoha spáchanými zločiny, akty korupce a drogovými obchody. Polití města svěcenou vodou bude skvělou veřejnou demonstrací pro celou komunitu, která nám ukáže, zda špatné věci skončí a ďábel z našeho místa konečně zmizí,“ řekl Montoya dále ve svém prohlášení.

S nepříznivou situací ve městě a vysokou mírou kriminality se už delší dobu snaží bojovat místní spolky a organizace pro lidská práva. Oznámení o vymítací akci faráře přišlo jen týden poté, co bylo v Buenaventuře objeveno tělo mrtvé desetileté dívky. K vraždě se nakonec přiznal její vlastní strýc. Nejednalo se ale o nijak ojedinělý jev.

Podle statistik bylo za pouhých pět měsíců letošního roku zabito už padesát jedna lidí, což je o dvacet mrtvých víc než loni ve stejné době. Na vině je (kromě ďábla) především výhodná pozice přístavního města, která je strategická pro pašování drog kolumbijských kartelů do Spojených států. V roce 2014 byla Buenaventura dokonce označena ze nejnásilnější město země.

Pokud nepomůže hromadné vymícení, s další pomocnou rukou snad aspoň přispěchají autority. Těm se už před delší dobou podařilo vyjednat mír mezi rebelujícími vojáky a vládou.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu