válkaČeskoslovenskoobjevy

Moderní děsivý mýtus Slender Man. Odkud se vzal děsivý přízrak bez tváře?

Moderní děsivý mýtus Slender Man. Odkud se vzal děsivý přízrak bez tváře?
Zdroj: allthatsinteresting.com
+ 2 fotky+ 3 fotky

Odkud se vzal děsivý přízrak postavy bez tváře, s dlouhými pažemi, který patří k jednomu z moderních děsivých mýtů? Pojďte s námi po stopách tajemného Slender Mana.

Tomáš Chalupa 10. března 2018

31. května roku 2014 dvanáctiletého Paytona Leutnera z městečka Waukesha ve Wisconsinu napadly dvě jeho kamarádky a zle ho zbily. Payton dostal celkem 19 ran, byl to zjevně pokus o vraždu. Chlapec krvácející z mnoha ran se doplazil po útoku na silnici, kde ho našel projíždějící cyklista.

Policie rychle našla obě útočnice, kterými byly dvanáctileté Morgan Geyserová a Anissa Weierová. Policii řekly, že útok plánovaly měsíce. Motiv byl děsivý: dívky chtěly potěšit Slender Mana. Sledner Man nebo také Slenderman či jen Slendy je jedna z moderních děsivých postav, která je populární zejména v americké kultuře.

První zmínky o něm jsou z roku 2009, kdy o něm psal na internetovém fóru věnovaném nadpřirozeným a děsivým bytostem jistý Victor Surge, pravým jménem Eric Knudsen. Na web dal několik fotek s podivným hubeným mužem s extrémně dlouhýma rukama, který neměl žádnou tvář. Muž, který snímky vyfotil, byl podle Surge mrtev. V lidových mýtech ze starších dob se přitom Slender Man nevyskytuje a není o něm prakticky nic známo.

Zlé jazyky tvrdí, že Slender Man je jen photoshopové strašidlo, a možná nejsou daleko od pravdy. Mnoho snímků s tímto děsivým monstrem skutečně vzniklo za pomoci počítačových kouzel. Přesto celý mýtus od svého prvotního zveřejnění začal žít svým vlastním životem a postupně se na něj nabalovaly další informace.

Co se o něm ví? Má dlouhé ruce, možná jsou to dokonce chapadla. Nosí černý oblek s černou kravatou. Dokáže se teleportovat z místa na místo, objevuje se na místech, kde prokazatelně ještě před vteřinou nikdo nebyl. Pohybuje se uprostřed lesů, podle některých verzí dokáže měnit svůj tvar. Útočí nejčastěji na děti. Co ale vlastně se svými obětmi dělá, nikdo přesně nepopsal.

Útok oněch dvou dvanáctiletých dívek, které chtěly potěšit Slender Mana tím, že málem zabily svého kamaráda, zdaleka není ojedinělý. V Ohiu napadla třináctiletá dívka svou matku kuchyňským nožem. Dívka měla na hlavě kapuci a bílou masku přes celý obličej. Podle matky se velmi zajímala o Slender Mana a doslova hltala všechny informace o něm. Podobně čtrnáctiletá dívka zapálila v Port Richey na Floridě dům, kde spal její bratr a matka. I ona byla posedlá historkami o Slender Manovi.

Slender Man tak sám nikoho nezabil, ovšem jeho následovníci a příznivci k tomu často neměli daleko. Proč je Slender Man tak populární u amerických teenagerů, není přesně zmapováno. Je za tím z části určitě touha po tajemnu a nebezpečí; různé mýty o strašidlech a monstrech jsou ostatně doslova šity na míru přesně tomuto druhu publika. Když se k tomu přidá puberta, psychické problémy, anebo konflikty v rodině, nemusí být daleko k tragédii, za kterou ovšem nemůže tento vymyšlený panák s dlouhýma rukama.

Další články

Zavří­t reklamu