Žádný signál, žádný internet, jen váš společník u stolu - sen, nebo noční můra?

Žádný signál, žádný internet, jen váš společník u stolu - sen, nebo noční můra? | zdroj: odditycentral.com


Mobily nechte doma! V této hospodě musíte hovořit mezi sebou

TÉMATA: technologie

user-avatar

Simona Knotková

13. 09. 2017 | 14:00

Jistě to sami znáte. Jdete do hospody s kamarádem a místo plodného rozhovoru musíte snášet chvíle ticha, kdy váš společník zhypnotizovaně zírá do svítící obrazovky. Nebo jste to snad i vy, kdo je závislý na technologiích? V britském baru Gin Tub musí návštěvníci nicméně na něco takového zapomenout.

"Mobilní telefony zabíjí hospody. Když se socializujete pobytem mezi lidmi, nemusíte být přece i na sociálních sítích. Spousta lidí chodí do baru, ale se svými přáteli ani nemluví, natož aby se seznamovali s někým novým. Chtěl jsem, aby lidé opět komunikovali mezi sebou a ne s těmi, kteří v místnosti nejsou. To můžete rovnou zůstat doma," objasňuje majitel baru Steve Tyler, co stojí za vznikem Gin Tub, baru, ve kterém je zakázáno používat smartphony. Tedy abychom byli přesní – ono to vlastně ani nejde. Prostor hospody je umístěn v takzvané Faradayově kleci, jež ruší veškerý signál.

V tomto baru si se svými přáteli opravdu musíte povídat, což některým až nahání hrůzu.

Bar byl otevřen 22. července letošního roku a dosud se těší velké oblibě. Na každém stolu paradoxně najdete telefon, jen poněkud starší výroby a sloužící k objednání si dalšího drinku či pozvání na panáka někoho z jiného stolu. To není jediná vychytávka, která má lidi znovu naučit socializovat se v reálu.

Není třeba vstávat k baru, další rundu si pohodlně objednáte telefonem.

"Máme tu spojené stoly, a když přijdete třeba ve dvou, posadíme vás k dalšímu páru. Když tedy váš společník odejde na záchod, nemůžete se od ostatních izolovat tím, že budete na telefonu, prostě s nimi musíte mluvit."

 Ty trapné chvilky, když váš kamarád odejde na záchod a vy zůstanete o samotě s neznámými lidmi... Nedá se nic dělat. Budete to muset zvládnout společným hovorem.

Noční můra pro sociofoby, nebo nefalšovaná terapie šokem? Každopádně skvělý nápad, který by mohl někdo realizovat i u nás!

témata

user-avatar

Simona Knotková

13. 09. 2017 | 14:00

Zavří­t reklamu