válkaČeskoslovenskoobjevy

Mlčení herců: Hopkins a Foster spolu během natáčení kultovního filmu nemluvili. Báli se jeden druhého

Příběh o odsouzeném masovém vrahovi a kanibalovi Hannibalu Lectorovi a studentce akademie FBI Clarice Starling Mlčení jehňátek je považován za jeden z nejlepších filmů všech dob. Dílo režiséra Jonathana Demmea, které si odbylo svou premiéru na Valentýna před třiceti lety, si vysloužilo sedm nominací na Oscara, z nichž proměnilo rovnou pět. Kromě sošky za nejlepší film si prestižní ocenění odnesli také představitelé hlavních rolí Anthony Hopkins a Jodie Foster.

Thumbnail # Anthony Hopkins si myslel, že Mlčení jehňátek bude film pro děti
Mohlo by Vás zajímat:

Anthony Hopkins si myslel, že Mlčení jehňátek bude film pro děti

Herecká dvojice spolu dneska už bez problémů vychází, jak potvrdila i její nedávná účast v sérii rozhovorů Actors on Actors magazínu Variety. Některé fanoušky filmu možná překvapí, že během natáčení tomu tak nebylo a mezi oběma herci panovalo napětí. Důvodem nebyla vzájemná nevraživost nebo osobní neshody. Foster v pořadu The Graham Norton divákům odtajnila, že se jeden druhého báli.

„První den jsme měli čtení scénáře. Na jeho konci jsem z něho byla k smrti vyděšená, už jsem s ním nikdy nechtěla znovu mluvit. Natočili jsme spolu celý film, ale on byl vždycky za sklem nebo ve své cele, kde kvůli dlouhým scénám pobýval celé dny. Hodně scén bylo natáčeno přímo na kameru. S touhle zvláštní technikou přišel Jonathan Demme, měl ji od Hitchcocka. Takže většinu času, kdy se mnou mluvil, se ve skutečnosti nedíval na mě, ale přímo do kamery. Skoro jsem se nesetkávali,“ prozradila herečka.

Thumbnail # Podívejte se na snímky, jak se natáčel slavný film Mlčení jehňátek
Mohlo by Vás zajímat:

Podívejte se na snímky, jak se natáčel slavný film Mlčení jehňátek

K prolomení ledů došlo až na úplném konci natáčení. „Vyhýbala jsem se mu, co nejvíc to šlo. Poslední natáčecí den jsem jedla tuňákový sendvič a on si ke mně stoupl. Nevím, možná jsem měla i slzu v oku a říkám mu: ‚Strašně jsem se tě bála.‘ A on mi odpověděl: ‚Já se bál tebe!‘ Což mi přišlo fakt legrační, protože proč by měl někdo strach ze mě?“

Ve zmiňovaném interview Actors on Actors se Hopkins svěřil, že jeho strach vycházel z respektu, který vůči mladší kolegyni choval. „Nemohl jsem uvěřit, že mám takové štěstí a bál jsem se tě oslovit. Říkal jsem si: ‚Zrovna vyhrála Oscara,'“ řekl herec ve videohovoru.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu