válkaČeskoslovenskoobjevy

Mladý voják přišel o nohy i ruce, díky lásce ale dnes opět tančí

Mladý voják přišel o nohy i ruce, díky lásce ale dnes opět tančí
Zdroj: Tim Dodd
+ 4 fotky+ 5 fotek

Vteřina vám může změnit život od základů, ale neměla by vám vzít touhu, chuť a hlavně odhodlání žít. Své by o tom mohl vyprávět dnes šestadvacetiletý americký válečný veterán Taylor Morris, který před třemi lety přišel v Afganistánu o všechny končetiny. Přesto se ale nevzdal a dokonce se kvůli své lásce Danielle, která mu celou dobu věrně stála po boku, naučil tančit!

Crazy Eyes 18. července 2015

Taylor Morris se nechal k armádě naverbovat hned po střední škole. Po náročném výcviku se zařadil ke speciální jednotce, která se specializovala na kladení a zneškodňování bomb, a v lednu roku 2012 vyjel se svou jednotkou na misi do Afghánistánu.

O bombách věděl všechno, přesto se mu jedna z nich stala osudnou. 3. květen 2012 si bude Taylor pamatovat navždy. Tehdy totiž stoupl na nášlapnou minu a přišel o obě nohy i ruce. I přes vážná zranění dokázal zavolat svým rodičům a přítelkyni, že byl raněn.

Do USA se vrátil jako válečný hrdina a učil se se svým postižením žít. Vydatně mu v tom pomáhala jeho snoubenka, dnes už manželka, Danielle, která ho neustále podporovala v návratu do běžného života.

Byla u toho, když se učil znovu chodit, natáčela ho, když znovu poprvé sám jedl. A on se na oplátku a navzdory osudu naučil tančit, protože své krásné ženě už během pobytu v rehabilitačním centru slíbil, že ji jednou vyvede na parket. Svůj slib splnil, na svatbě svých přátel si spolu tento obdivuhodný pár vystřihl parádní taneční sólo!

Další články

Zavří­t reklamu