Jaggerova velká pyskatá ústa se stala inspirací pro vznik známého loga Rolling Stones.

Jaggerova velká pyskatá ústa se stala inspirací pro vznik známého loga Rolling Stones. | zdroj: Profimedia.cz


Mladý Mick Jagger v divokém období šedesátek

TÉMATA: hudba | muzikanti | rock | rolling stones | mick jagger

user-avatar

Yvonne K.

8. 04. 2019 | 12:00

Mick Jagger je často označován za jednoho z nejikoničtějších frontmanů hudební historie.

Jeho nezaměnitelný chraplavý hlas a energie, kterou srší na jevišti, jsou spolu s ležérním kytarovým stylem Keitha Richardse hlavními atributy kapely Rolling Stones. Než se s ní proslavili, uvažoval Jagger zcela vážně o kariéře novináře nebo politika. Studia na London School of Economics definitivně zanechal v roce 1963, kdy kapele vyšel první singl a měla před sebou první velké turné po celé Británii. 

“Stouni“ začali zdolávat čela hitparád a z kdysi plachého studenta ekonomie se vyklubala jedna z dominantních postav kontrakultury a charismatická rocková superstar. Veřejnost Jagger šokoval nejen tím, co předváděl na koncertech, ale i svými výstřelky v soukromí, ať už šlo o konzumaci drog, kvůli kterým se dostal do křížku se zákonem, nebo jeho četné milostné eskapády.

Na rozdíl od původního lídra Rolling Stones Briana Jonese a jiných členů pověstného Klubu 27 Mick Jagger divoká 60. léta ve zdraví přežil a plynule, s neutuchajícím elánem i nepohasínající slávou úspěšně proplul dalšími pěti dekádami. A i když nedávno musel přerušit s kapelou koncertní šňůru kvůli nemocnému srdci, do hudebního důchodu se zatím nechystá a naopak svým fanouškům slibuje, že udělá vše pro to, aby se co nejdřív vrátil na pódia. 

Připomeňme si opojné začátky slávy frontmana Rolling Stones na fotkách ze 60. let.

user-avatar

Yvonne K.

8. 04. 2019 | 12:00

Zavří­t reklamu