válkaČeskoslovenskoobjevy

Mladý Mick Jagger v divokém období šedesátek

Jeho nezaměnitelný chraplavý hlas a energie, kterou srší na jevišti, jsou spolu s ležérním kytarovým stylem Keitha Richardse hlavními atributy kapely Rolling Stones. Než se s ní proslavili, uvažoval Jagger zcela vážně o kariéře novináře nebo politika. Studia na London School of Economics definitivně zanechal v roce 1963, kdy kapele vyšel první singl a měla před sebou první velké turné po celé Británii.

“Stouni“ začali zdolávat čela hitparád a z kdysi plachého studenta ekonomie se vyklubala jedna z dominantních postav kontrakultury a charismatická rocková superstar. Veřejnost Jagger šokoval nejen tím, co předváděl na koncertech, ale i svými výstřelky v soukromí, ať už šlo o konzumaci drog, kvůli kterým se dostal do křížku se zákonem, nebo jeho četné milostné eskapády.

Na rozdíl od původního lídra Rolling Stones Briana Jonese a jiných členů pověstného Klubu 27 Mick Jagger divoká 60. léta ve zdraví přežil a plynule, s neutuchajícím elánem i nepohasínající slávou úspěšně proplul dalšími pěti dekádami. A i když nedávno musel přerušit s kapelou koncertní šňůru kvůli nemocnému srdci, do hudebního důchodu se zatím nechystá a naopak svým fanouškům slibuje, že udělá vše pro to, aby se co nejdřív vrátil na pódia.

Připomeňme si opojné začátky slávy frontmana Rolling Stones na fotkách ze 60. let.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu