válkaČeskoslovenskoobjevy

Mladý inženýr si postavil úžasný dům z kontejnerů za míň než půl milionu!

Mladý inženýr si postavil úžasný dům z kontejnerů za míň než půl milionu!
Zdroj: Japhet Alvarez/S7vn Photography
+ 7 fotek+ 8 fotek

Sen o vlastním bydlení má skoro každý, ne všem se ho ale podaří naplnit, protože se rozhodně nejedná o žádný laciný rozmar. Tím spíš, když se nespokojíte s malým bytem, ale rovnou byste rádi domek se zahradou. Ideálně v romantickém prostředí krásného lesa... Kanaďan Joseph Dupuis je ale jeden z těch šťastných, který svůj sen přetavil v realitu. A nestálo ho to miliony, naopak! Jak sám říká, jeho domek byl tak levný a jsou na něj tak nízké náklady, že nejvyšší účty platí za telefon. Jak je to možné? Postavil si totiž úžasně útulný domek z přepravních kontejnerů!

Crazy Eyes 16. února 2016

Josephův projekt dokazuje, že krásné bydlení nemusí být jen z tradičních těžkých cihel. Devětadvacetiletý muž si vystačil jen s několika starými lodními kontejnery, pár solárními panely a kouzelným pozemkem v lese, který patří jeho rodičům.

Stavět začal mladý inženýr v roce 2012 a snažil se, aby byl jeho domov nejen příjemný na pohled, ale i šetrný k životnímu prostředí, což se mu podařilo a doufá, že svým počinem inspiruje další mladé lidi.

Stavba mu zabrala pouhé tři měsíce, kdy pracoval 14 hodin denně a využil svých znalostí ze studia obnovitelných zdrojů energie. A kolik ho to nakonec celé stálo? „Určitě méně, než 20 tisíc dolarů,“ tvrdí Joseph. Tedy méně než půl milionu korun!

Domek sice není z největších, přesto působí velmi prostorně a světle. A tím Joseph nekončí, má totiž v plánu rozšiřovat. „Chci ještě dostavět ložnici v patře, ze které bude výhled na hvězdnou oblohu. Až bude hotovo, lidem se z toho zatočí hlava,“ prohlašuje sebevědomě. Má na to nárok, vybudoval z mála něco opravdu krásného. Podívejte se do galerie a posuďte sami.

Další články

Zavří­t reklamu