válkaČeskoslovenskoobjevy

Mladý fotograf vyrazil na turné s Rolling Stones. Překvapilo ho, že vůbec nežili jako zhýralé rockové hvězdy

Mladý fotograf vyrazil na turné s Rolling Stones. Překvapilo ho, že vůbec nežili jako zhýralé rockové hvězdy
Zdroj: huffingtonpost.co.uk
+ 19 fotek+ 20 fotek

V roce 1982 se The Rolling Stones vydali na evropské turné. Společně s nimi vyrazil na cestu i devětadvacetiletý londýnský fotograf Denis O'Regan.

Simona Knotkova 5. prosince 2018

Vyjet si na turné s velkou kapelou – to je snem nejednoho fotografa a zároveň hudebního fanouška. V roce 1982 měl to štěstí Brit Denis O’Regan. O třicet let později se o svém zážitku rozpovídal v rozhovoru pro Huffington Post.

„Nejvíc mě překvapilo, že kapela vůbec nežila dekadentním stylem života. Psal se rok 1982 a doba největší slávy už pomalu ustupovala. V letadle to vypadalo jako v apartmánu a všichni ti rockoví bohové, u kterých byste předpokládali, že budou dělat bláznivé věci, namísto toho pojídali sushi, dívali se na filmy nebo si četli. Hodně se tam četlo,“ vzpomíná fotograf, který během své kariéry spolupracoval také s Queen, The Who, Pink Floyd nebo Duran Duran.

Skupina byla zcela odtržená od života běžných smrtelníků a denně ji obklopoval tým nejbližších spolupracovníků, který obsahoval nejméně 25 lidí.

„Cestovali jsme soukromými letadly. Ještě tam jsme dostávali klíče od našich hotelových pokojů, nikdo neprocházel lobby. Byl to surreální svět a já byl jeho součástí. Muzikanti vůbec nepřicházeli do kontaktu se svými fanoušky a všechno to zbožňování se projevovalo jenom na koncertech. Nikdo na takové úrovni, jako The Rolling Stones, nemůže vést normální život.“

Na otázku, kdo byl vůdčím mužem formace, nedokázal najít jasnou odpověď.

„Existují dva tábory. V New Yorku Rolling Stones vévodí Keith, zatímco Mickovo panství je v Londýně. Každý z nich oplývá silou, každý z nich jinak pracuje s emocemi, a oba jsou proto šéfové. Páteří pódia je poté Charlie. Je to první osoba, ke kterému jdou pokaždé, když dojde k nějakému sporu. K takové situaci ale dochází málokdy. Všichni jsou na sebe milí.“

A jak na legendární muzikanty pohlíží dnes? „Jenom jsou o něco starší. Daří se jim ale stále skvěle.“

Na fotografie, které O’Regan pořídil v roce 1982, se podívejte v naší galerii.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu