válkaČeskoslovenskoobjevy

Mladíka rozčílilo, že dostal darem „levné“ BMW. Dostrkal ho do řeky

Na internetu se před nedávnem objevilo video odhalující údajné manýry zlaté mládeže z Indie. Mladý muž se na něm nepochopitelným způsobem zbavuje nechtěného narozeninového daru.

Simona Knotkova 29. srpna 2019

Nevyžádaný či nevhodný dárek dostal už asi každý z nás. Slušnost nám velí v takové situaci poděkovat a později ho třeba v obchodě vyměnit za něco vhodnějšího, nebo jej poslat dál a věnovat ho člověku, který jej ocení více než my. Ne každý ale uplatňuje podobné morální zásady. Někteří příslušníci indické „zlaté mládeže“ dokonce zastávají názor, že je naprosto v pořádku, pokud se nechtěného dárku zbavíte likvidačním způsobem. A to dokonce v případě, že se jedná o dar koupený za více než šesticifernou částku.

Takovou podívanou alespoň nabízí video, které se rozšířilo na indických sociálních sítích a stalo se virálem. Vidět na něm můžete skupinku mužů, jak se na nafukovacím člunu pokouší zachránit nové bílé BMW, které odnáší řeka rozbouřená silnými dešti. Vůz nakonec zůstává uvíznutý na mělčině.

Pokud jsou výpovědi svědků autentické, auto do vody popostrčil jeden z mužů, který ho od svých rodičů dostal jako narozeninový dar. Namísto vysněného Jaguara za cca 4 až 5 milionů rupií (1,3 až 1,6 milionů korun) mu rodiče koupili „jenom“ BMW Sedan za 3,5 milionů rupií (1,1 milionů korun), což ho dohnalo k záchvatu vzteku a nevyžádaného dárku se rozhodl zbavit.

Zdroje neupřesňuji, kdo přesně byl strůjcem neuvěřitelné likvidační akce či kolik mu bylo let. Mělo se ale jednat o syna vlastníka nemovitostí z města Yamuna Nagar v indickém státě Harijána.

Harijána je plná řidičů s luxusními Jaguary, Audi nebo BMW. Majitelé nemovitostí a půdy si je pořizují za peníze od vlády, která skupuje jejich pozemky. Kvůli vysokým nákladům na údržbu ale zůstávají takové vozy brzy opuštěné.

Podle serveru CarToq byl mladý muž z videa později konfrontován s policií. Zdá si za své jednání vysloužil trestní postih, není jasné. Není ani známo, jestli záchranná akce nakonec dopadla úspěšně, nebo vozidlo putovalo dál po řece.

Další články

Zavří­t reklamu