Většina žádostí o práci skončí v koši, ta moje aspoň ve vašem žaludku, píše Lukas Yla ve své kampani, jak získat práci

Většina žádostí o práci skončí v koši, ta moje aspoň ve vašem žaludku, píše Lukas Yla ve své kampani, jak získat práci | zdroj: boredpanda.com


Mladík se vydával za poslíčka, aby svůj životopis doručil do firem v krabici s koblihami

TÉMATA: příběhy | lidé | usa

user-avatar

Tomáš Chalupa

10. 10. 2016 | 12:30

Mladý marketingový specialista Lukas Yla se rozhodl, že udělá všechno pro to, aby získal dobrou práci v některé z místních firem. Vymyslel proto originální plán. Převlékl se za poslíčka doručovatelské firmy.

Lukasovi na práci hodně záleželo. Opustil rodný Vilnijus v Litvě o odletěl do San Francisca, aby tam nastartoval svou kariéru. Jenže ve městě ho nikdo neznal a neměl žádné kontakty. "Hledal jsem co nejpřímější způsob, jak svůj CV doručit lidem, kteří o přijímání pracovníků rozhodují," vysvětluje Yla. Nebyl to žádný spontánní nápad, ale přesně připravená kampaň. Sehnal si tričko poslíčků, zabalil cukroví a přibalil do každé krabice svůj životopis. Přestože měl všechno dobře vymyšlené, trvalo delší dobu, než se dostavil úspěch. Kampaň musel předtím několikrát opakovat.  

Ylův příběh přesto zatím nemá konec. Podařilo se mu oslovit 40 společností a byl na deseti přijímacích pohovorech. Absolvoval několik vstupních testů, nicméně zatím stále práci nemá. Vzhledem k tomu, že o něm před pár týdny v San Franciscu nikdo nevěděl, je to ovšem slušný začátek. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

10. 10. 2016 | 12:30

Zavří­t reklamu