válkaČeskoslovenskoobjevy

Mladík projel na vozíčku celou Čínu, splnil si dětský sen

Mladík projel na vozíčku celou Čínu, splnil si dětský sen
Zdroj: hariansib.co

Devětadvacetiletý Quang Peng je vozíčkář, který celý život snil o tom, že procestuje celou Čínu. Ani jeho tělesné postižení mu nezabránilo v tom si tento dětský sen splnit. Na svém vozíku urazil 2800 kilometrů.

Tomáš Chalupa 4. dubna 2016

Jeho epická cesta trvala 566 dní. Vyjel na ni 31. srpna 2014 z hlavního města Pekingu. Projel pak celou zemi až do města Fu-čou na západě Číny. „Toto je 22. město, které jsem na své cestě projel. Osud mě připravil o část mé svobody. Musím ji získat zpět všemi prostředky. Na mé cestě jsem viděl svět na vlastní oči, ale také jsem chtěl, aby si lidé uvědomili nutnost bezbariérových zařízení po celé zemi,“ řekl po příjezdu do Fu-čou šťastný cestovatel. Už nyní má plány na další cestu, tentokrát by chtěl dojet do nejsevernější provincie Chaj-nan. Čeká ho tedy dalších 1600 kilometrů, které bude muset zdolat na svém vozíku. Nevypadá to, že by se to Pengovi nemělo podařit.

Peng přišel o schopnost chodit v sedmnácti letech. Tehdy mu lékaři operovali nádor na páteři a při náročné operaci se jim bohužel podařilo poškodit nervy, které paralyzovaly jeho nohy. Odmítl se však smířit s tím, že by neměl nikdy cestovat. Naopak, chtěl být platným členem společnosti a plnit si své sny. Našel si práci v obchodě a začal trénovat.

Jeho první výlet na vozíčku měřil 60 kilometrů. Tehdy pochopil, že aby ujel tak dlouhou trasu, jakou si naplánoval, bude muset hodně cvičit a posilovat zejména ramena a ruce. Když se pak znovu vydal na cestu, byl na ni fyzicky připraven. Přesto celkem šestkrát ze svého vozíku spadl. Vždy mu ale lidé pomohli a samozřejmě si na své cestě také udělal mnoho přátel. Jak sám řekl, nejhorších bylo prvních 500 kilometrů, pak už si cestu začal opravdu užívat.

Další články

Zavří­t reklamu