válkaČeskoslovenskoobjevy

Mladík odešel z práce, aby pochytal všechny pokémony na Novém Zélandě

Mladík odešel z práce, aby pochytal všechny pokémony na Novém Zélandě
Zdroj: odditycentral.com

Šílenství kolem aplikace Pokemon Go nebere konce. Prakticky denně se objevují zprávy o nejrůznějších kuriozitách spojených s touto novou hrou, která propojuje skutečnost s virtuální realitou. Nyní se do zástupu nadšenců připojil Novozélanďan Tom Currie, který odešel z práce, aby se stal nejlepším lovcem na světě.

Tomáš Chalupa 29. července 2016

Čtyřiadvacetiletý Currie pracoval v kavárně na Aucklandu, když se rozhodl, že tuhle práci vlastně dělat nechce, protože by raději lovil pokémony. A chce v tom být nejlepší na světě. Od té doby, co nepracuje, každé ráno naplní svou termosku kávou, vezme batoh a vyráží do terénu chytat virtuální příšerky. Už se mu podařilo ulovit 90 ze 151 pokémonů.

„Chtěl jsem nějaké dobrodružství. Po šesti letech strávených v práci jsem cítil, že potřebuju pauzu. Pokémoni mi dali šanci žít svůj sen,“ říká Currie. Za pokémony zatím nachodil pouhých 50 kilometrů, ovšem jejich hledání se věnuje teprve týden. Dosáhl zatím level 20, což rozhodně není špatné, ale už nyní narazil na mnoho hráčů s ještě vyšším levelem. Stále tak má před sebou mnoho práce s malými virtuálními potvůrkami.

Aplikace Pokemon Go společnosti Nintendo byla vydána už i v České republice. Tato hra má aspiraci stát se naprostým světovým fenoménem. Možná se jím už stala.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu