válkaČeskoslovenskoobjevy

Mladík jí 150 banánů týdně. Nikdy se prý necítil líp

Jednadvacetiletý Brit Dane Nash už půl roku nejí skoro nic jiného než banány. Fruktariánskou dietu si nemůže vynachválit.

Simona Knotkova 25. srpna 2017

Dane Nash měl dlouhodobé problémy s pletí, proto před dvěma lety přešel na veganskou stravu. Posledních šest měsíců ale tvoří 80 % jeho stravy pouze banány. Mladý Brit je začal skupovat doslova po kilech a týdně jich sní až sto padesát.

Jeho každodenní strava se skládá ze snídaně v podobě dvou velkých smoothie z osmi až dvanácti banánů rozmixovaných se špenátovými listy. Na oběd si dává stejnou porci banánů smíchanými s bobulovitými plody, hruškami či jiným ovocem. Den završuje velkým zeleninovým salátem. Jako doplněk ještě užívá vitamín B12, vitamín D a spirulinu.

Nash je názoru, že jíst jenom ovoce je pro lidi přirozené. Dělají to tak i jiní živočichové a jejich zdraví to prospívá. Množství civilizačních nemocí naopak jasně ukazuje, že rozmanitá strava pro nás není dobrá. Řešením jsou podle něj právě banány.

„Banány jsou nejlepší tropické ovoce. Jsou snadno dostupné, levné, obsahují dostatek kalorií a výživných látek. Díky této dietě mám konečně kontrolu nad svým zdravím a životem,“ říká Brit.

Odborníci jsou s jeho slovy v opozici a tvrdí, že jeho stravě chybí množství živin, tuků a proteinů. Muž na svém životním stylu ale nic měnit nehodlá. Nikdy se prý totiž ještě necítil líp.

Další články

Zavří­t reklamu