válkaČeskoslovenskoobjevy

Mladí cestovatelé si chtěli pořídit fotku na útesu. Stálo je to život

Mladí cestovatelé si chtěli pořídit fotku na útesu. Stálo je to život
Zdroj: allthatsinteresting.com
+ 5 fotek+ 6 fotek

Pro dobrou fotku na Instagram jsou někteří lidé schopni udělat cokoliv. Třeba i chodit na nebezpečná místa a riskovat svůj život. Dvojici cestovatelů se tato touha stala bohužel osudnou.

Simona Knotkova 2. prosince 2018

Třicetiletá Meenakshi Moorthy a její manžel, devětadvacetiletý Višnu Višwanath, byli nadšenými cestovateli. Jezdili po celém světě, navštěvovali zajímavá místa a nebáli se ani adrenalinových kousků, jako byl třeba seskok z letadla. O svých zážitcích si vedli blog Holidays & Happily Ever Afters, ke kterému patřil i stejnojmenný účet na Instagramu. Žádných dalších příspěvků se jejich followeři ale už nedočkají. Kvůli pořizování fotky na nebezpečném místě přišli oba mladí lidé o život.

Ke tragédii došlo v Yosemitském národním parku na vyhlídce zvané Taft Point. Dvojice si patrně chtěla pomocí samospouště pořídit fotografii, ale namísto toho nešťastně spadla z více jak 240 metrů vysokého útesu. Jejich nehybná těla našla pod skalním přívěsem hlídka, která jako první objevila fotoaparát stojící na stativu. Bratr Višny poté potvrdil, že oběťmi jsou skutečně dva dobrodruzi.

Bylo to přitom letos v březnu, co se Meenakshi nechala vyfotit na okraji jiného útesu a své příznivce nabádala, aby se nedopouštěli hloupostí a neriskovali život kvůli fotkám. „Spousta z nás ráda dělá nebezpečné kousky a leze na mrakodrapy nebo stojí na kraji útesu. Věděli jste ale, že poryv větru může být fatální? Opravdu náš život stojí za jednu fotku?“ ptá se v popisku fotky.

S manželem byla na Taft Point naposledy zahlédnuta jinou dvojicí výletníků, kteří si na místě pořizovali selfie. Snímek z bezpečné vzdálenosti od okraje útesu zachycuje v pozadí právě sedící Meenakshi.

Poslední foto Meenakshi Moorthy před její smrtí.

Poslední foto Meenakshi Moorthy před její smrtí.

„Byla velmi blízko okraje, ale vypadalo to, že si to užívá,“ popisuje chvíli před smrtí autor selfie Sean Matteson. „Běhal mi z ní mráz po zádech. Vždyť tam nebyly žádné zábrany. Nikdy bych takhle blízko ke kraji nešel. Ona byla ale v pohodě. Nezdálo se, že by si z toho něco dělala.“

Touha po dokonalé fotografii nebo selfie je bohužel stále častější příčinou úmrtí. Podle nedávné studie zemřelo mezi říjnem 2011 a listopadem 2017 z tohoto důvodu 259 lidí. 48 z nich utrpělo fatální zranění kvůli pádu.

Další články

Zavří­t reklamu