Semena těchto rostlin se stávají novou oblíbenou drogou u teenagerů v USA, bohužel následky nejsou jen pozitivní

Semena těchto rostlin se stávají novou oblíbenou drogou u teenagerů v USA, bohužel následky nejsou jen pozitivní | zdroj: odditycentral.com


Mládež v USA fetuje semena rostlin. Halucinace se dostavují, problémy také

TÉMATA: drogy | usa

user-avatar

Tomáš Chalupa

29. 06. 2016 | 15:30

Odborníci upozorňují, že mezi teenagery v USA se rozmáhá nový trend. Ve snaze přivodit si halucinogenní účinky podobné LSD si mládež kupuje v obchodech semena rostlin.

Zejména žádané jsou odrůdy jako Hawaiian Baby Woodrose, Sleepy Grass a Blue Morning Glory. Jsou zcela volně dostupné v obchodech, takže nikoho nepřekvapuje, když si jich pár pytlíků parta mladých lidí  nakoupí. Ty pak jí celé nebo si je nadrtí do čaje. Účinky se skutečně dostavují v podobě silných halucinací. Je to způsobeno tím, že v semenech je  LSA, tedy amid kyseliny lysergové. Je podobný LSD, což je podstata vtipu. Navozuje nejen halucinace, ale také euforii. Ovšem také silné stavy paranoie a psychózy.

Na Rhode Islandu nebo v Massachusetts bylo hospitalizováno několik mladých lidí se silnými příznaky psychózy a halucinací. Odborníci proto varují rodiče, aby sledovali, zda jejich děti náhodou nekupují tato semena nebo případně, pokud je sami mají doma, aby je zajistili před dětmi. Jíst tato semena se zkrátka rozhodně nedoporučuje.  

 

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

29. 06. 2016 | 15:30

Zavří­t reklamu