válkaČeskoslovenskoobjevy

Mladá umírající kráska odmítla transplantaci, aby si před smrtí splnila své sny

Mladá umírající kráska odmítla transplantaci, aby si před smrtí splnila své sny
Zdroj: instagram.com

Je mladá, krásná, odhodlaná a nevyléčitelně nemocná. Třiadvacetiletá Angličanka Channan Pedrides trpí cystickou fibrózou a jediné, co by jí snad mohlo zachránit život, je transplantace srdce a plic. Přesto se zhruba před rokem nechala vyškrtnout ze seznamu čekatelů na transplantaci a místo toho se rozhodla si čas, který jí zbývá, pořádně užít!

Crazy Eyes 11. října 2015

Lékaři jí totiž na rovinu řekli, že existuje velké riziko, že během transplantace zemře přímo na operačním stole, nebo že její tělo nové orgány odmítne. Proto se Channan rozhodla vzít svůj život do vlastních rukou a zbytek času raději využít do poslední minuty, než aby jen ležela v nemocnici a čekala na zázrak, který ani nemusí přijít. „Vím, že na sebe beru obrovské riziko. Ale raději chci udělat tohle, než stále jen čekat na telefonát, který třeba nepřijde,“ vysvětlovala tehdy své rozhodnutí. „Nikdo navíc nemůže zaručit, že operace zabere. A já bych si jen kvůli ní nemohla splnit nic ze svého seznamu přání, abych náhodou nechytila infekci,“ dodala kráska.

Zákeřnou nemoc Channan diagnostikovali už ve třech měsících. Sestřička plačící miminko políbila na tvář a všimla si, že je jeho pleť slaná, což je typickým znakem cystické fibrózy. Běžně se pacienti, kteří touto chorobou trpí, dožívají okolo čtyřiceti let. Channanin stav se ale začal vážně zhoršovat, už když jí bylo devatenáct. „Byla jsem normální dítě, milovala jsem sport. Později jsem se svými kamarády jezdila na festivaly, chodila se bavit… Typický teenager. Pak jsem se ale v devatenácti rozešla s přítelem a začala jsem rychle hubnout. Od té doby to šlo z kopce. Dostala jsem hrudní infekci, zápal plic…,“ popisuje dívka.

Její rodiče se začali obávat nejhoršího loni v listopadu, kdy byla převezena do nemocnice s další infekcí v hrudníku. Channan se tehdy rozhodla sepsat seznam svých přání, která chce ještě před smrtí stihnout – je na něm vše od přeletu Londýna helikoptérou, přes setkání s oblíbeným fotbalovým týmem, získání podpisu populárního zpěváka Eda Sheerana a projití se po červeném koberci během předávání hudebních cen Brit Awards.

Svůj „bucket list“ dala na Facebook, a ten se okamžitě stal internetou senzací s desítkami tisíc sdílení. Channan tak získala fanoušky po celém světě, kteří jí pevně drží pěsti, aby si všechna svá přání splnila. A ona se je prostřednictvím sociálních sítí snaží poučit o své zákeřné nemoci. „Lidé mají problém uvěřit, že jsem nemocná, protože tak nevypadám. Ale pravdou je, že mi zbývá jen velmi omezený čas. Spím dvacet hodin denně a už nejsem schopná vyjít sama do schodů. Od loňského listopadu jsem kvůli chronickým bolestem na hrudi permanentně na morfinu. Ale nevzdávám se,“ prohlašuje tato odvážná mladá dáma.

Další články

Zavří­t reklamu