válkaČeskoslovenskoobjevy

Mladá světoběžnice se brzy stane první ženou, která navštívila všechny země světa v rekordně krátké době

Mladá světoběžnice se brzy stane první ženou, která navštívila všechny země světa v rekordně krátké době
Zdroj: facebook/expedition196.com
+ 16 fotek+ 17 fotek

Sedmadvacetiletá Američanka Cassandra (Cassie) De Pecol z Connecticutu se chystá překonat světový rekord a stát se nejrychlejší ženou, která navštívila všech 196 samostatných států na světě.

Yvonne Pokorná 17. prosince 2016

Na svou Expedici 196 se Cassie vydala v červenci minulého roku a nyní se blíží k cíli. Ke konci listopadu měla na kontě již 193 zemí a 13. prosince odletěla na čtyřdenní návštěvu Pákistánu. K ukončení mise jí tak zbývají už jen dvě země. Svůj životní výlet začala vášnivá cestovatelka plánovat o svých 25. narozeninách. Snila o něm ale už mnohem dřív.

“Už od školních lavic jsem měla přání navštívit každou zemi na světě a velmi jsem toužila poznat všechny kultury, přírodní prostředí a náboženství,” řekla pro Daily Mail. “Zajímalo mě, jaký svět se nachází mimo Severní Ameriku a jaké to tam je. Je Blízký východ opravdu takový, jak se o něm mluví ve zprávách. A co Amazonie?”

Cestování pojala Cassie jako osobní úkol dozvědět se co nejvíc o světě, vyjít z komfortní zóny a překonat strach z neznáma. Rozhodně nejde jen o nějaké kratochvilné cestování. Cassie v roli vyslankyně míru zastupuje Mezinárodní institut pro mírový turismus a rovněž odebírá pro vědce a ochranáře vzorky vody k vytestování přítomnosti plastových částeček. V průměru tráví v každé zemi dva až čtyři dny. Během pobytu zažívá příjemné i nepříjemné chvíle. Protože cestuje sama, občas ji obtěžují muži, ale z podobných ošemetných situací se Cassie dokáže dostat díky své vyřídilce a sebevědomí.

Na své cestě kolem světa Cassie už utratila 198 000 dolarů (v přepočtu přes 5 milionů korun). Podařilo se jí ale získat řadu sponzorů, kteří jí pomahají spolufinancovat její cesty. Přispívají jí i na natáčení vzdělávacího dokumentu o udržitelném cestování. Cassie na svém Instagramu propaguje ekologické, luxusní hotely výměnou za ubytování. “Všechny sponzory a dobrovolné příspěvky si hledám sama, když jsem zrovna na cestách, což není jednoduché,” zdůrazňuje.

Doufá, že svým příkladem inspiruje ostatní mladé ženy z celého světa, aby se nebály jít za svými sny a troufly si i na to, o čem si všichni dosud mysleli, že něco takového dokáží jen muži.

I když ne každý asi bude schopen Cassie v tomto následovat, alespoň můžeme sledovat její cestu skrze její Instagram.

Další články

Zavří­t reklamu