válkaČeskoslovenskoobjevy

Mistrovství světa ve schovce se letos koná pošesté, schovejte se!

Od roku 2010 se pravidelně každý rok koná mistrovství světa ve hře na schovávanou. Byly dokonce pokusy udělat z tohoto sportu olympijskou disciplínu, zatím bohužel neúspěšné.

Tomáš Chalupa 25. srpna 2016

Hra se jmenuje Nascondino, což je italský název pro hru na schovávanou. Pravidla jsou popsána do nejmenších detailů. Účastnit se mohou jen sportovci nad osmnáct let. Soutěží se v týmech po pěti lidech. Rozdíl oproti dětské hře je v tom, že tady hledá skupina lidí vždy jednoho člověka. Ten má za úkol nejen vyhnout se objevení, ale ještě se dostat na pikolu uprostřed hřiště. Má na to deset minut. Pokud je nalezen nebo se na pikolu nedostane, nezískává žádný bod. Celé klání trvá dva dny, pak je vyhlášen konečný vítěz.

Zajímavé je, že většina členů pátracích týmů se rekrutuje z řad hráčů amerického fotbalu a rugby. Je to proto, že hledaného hráče je třeba dostihnout, než doběhne na pikolu. Ragbysté ve stíhání a skládání lidí na zem mají velkou praxi, proto jsou ceněnými hráči.

Jak řekl Michael Zeffino, účastník loňského šampionátu, nejtěžší na celé hře je rozhodnout se ve správný čas, kdy opustit svůj úkryt. Každý tým má svou vlastní strategii, jak hledat uschované, a tomu je nutné se přizpůsobit ve svých vlastních plánech. Hra je kompetitivní, náročná, ale mimořádně zábavná. Tak co, vyrazíte příště na Nascondino i vy?

Související články

Další články

Zavří­t reklamu