válkaČeskoslovenskoobjevy

Místo, které děsí – ostrov panenek

Místo, které děsí – ostrov panenek

Ostrov panenek neboli Isla de las Muneca, ležící na kanále Xochimico asi 30 kilometrů od Mexico City, mohl být poklidným ostrovem plným zeleně. Jenže místo toho se z něj stalo místo jako vystřižené z hororu. Jakmile zahlédnete první znetvořenou panenku, chcete pryč.

Tomáš Chalupa 16. září 2014
Panenky

Panenky

Ostrov měl v padesátých letech správce, jistého Juliana Santanu Barreru. Ten se staral o ostrov v podstatě zcela sám. Jednoho dne našel ve vodě utopenou malou holčičku. Krátce na to objevil na hladině plavat i panenku. Zjevně patřila mrtvé holčičce, a tak ji Barrera pověsil na strom poblíž místa, kde našel utonulou. Jenže pak se stalo něco divného. Barrera našel další panenku, a pak další… a další.

Panenky

Panenky

Barrera se zřejmě z nálezů zbláznil, možná byl duševně nemocný už předtím. Ostrov podle něj ovládají zlí duchové, které lze zahnat jen tak, že ho vyzdobí panenkami. A tak jich desítky začal rozvěšovat na stromech po celém ostrově. Dokonce vybudoval cosi jako chrám panenek, kde uctíval mrtvou dívenku. Panenky Barrera znetvořoval, aby připomínaly krutou smrt dětí. Celé správcovo počínání začalo jevit známky naprostého šílenství. Lidem tvrdil, že slyší hlasy, že ho pronásledují démoni. Nakonec ho našli v roce 2001 utopeného přesně na tom místě, kde našel holčičku.

Panenky

Panenky

Na ostrov, který by možná nikdy nikoho nezajímal, dnes proudí davy turistů. A jak jinak, lidé s sebou přiváží často nějakou tu panenku, takže se sbírka utěšeně rozrůstá. Zlí jazykové tvrdí, že přesně tohle Barrera chtěl, z nudného ostrova udělat senzaci pro turisty. Prý právě proto si celý příběh vymyslel a panenky věšel s cílem přilákat novináře a turisty. Pokud to byla pravda, pak se mu to rozhodně povedlo.

Panenky

Panenky

Další články

Zavří­t reklamu