válkaČeskoslovenskoobjevy

Místní zastupitelé nebyli schopní opravit díru v silnici. Obyvatelé si v ní začali pěstovat rajčata

Místní zastupitelé nebyli schopní opravit díru v silnici. Obyvatelé si v ní začali pěstovat rajčata
Zdroj: odditycentral.com

Obyvatelé městské části Poplar Plains Crescent v Torontu se už několik měsíců potýkali s rozbitou silnicí. I přes ustavičné stížnosti se ale místní zastupitelé neměli k opravě.

Simona Knotkova 3. září 2018

Začalo to malým výmolem v silnici. Dneska už zabírá polovinu vozovky a omezuje v pohybu i pěší na chodníků. Místní obyvatelé už měsíce naléhají na zastupitele, aby problém vyřešili, ale nikdo se stále nemá k žádnému řešení. Se situací se nakonec rozhodl vypořádat po svém jeden z občanů. Na místě díry vysázel keříky rajčat, které již brzy budou sklízet plody.

„Nevíme, kdo to udělal. Nyní to ale bereme jako majetek naší komunity a všichni se o ně staráme. Je to taková naše společná zahrádka,“ říká usedlík Bryan Link.

Ač chtěl autor rajčatového záhonku nejspíše hlavně pobavit okolí, svým kouskem na sebe strhl pozornost i zmiňovaného zastupitelstva, které by snad konečně mohlo začít konat.

„Naši lidé se vrátí na místo a vše prozkoumají. Připomínáme občanům, aby se drželi zpátky od poškozené infrastruktury,“ sdělila mluvčí města Diala Homaidan.

Obyvatelé však nyní doufají, že oprava nebude zase až tak rychlá a počká do uzrání rajčat. „Snad to nebude moc brzo. Do sklizně nám zbývá ještě pár týdnů,“ nechal se s úsměvem slyšet místní člověk.

Další články

Zavří­t reklamu