Rachel Merks – královna krásy mezi funebráky

Rachel Merks – královna krásy mezi funebráky | zdroj: www.gea.de


Miss Sbohem: poznejte nejkrásnější německou funebračku

TÉMATA: soutěž krásy | pohřebnictví

user-avatar

Ivanhoe

22. 07. 2015 | 11:00

Práce pohřebního zřízence je často považována za morbidní a neradostnou. Ve snaze vdechnout do pohřebnictví více života, rozhodl se jeden onlinový portál uspořádat v Německu unikátní soutěž krásy pro ženské funebračky. Titul "Miss posledního rozloučení" získala šestatřicetiletá Rachel Merks z německého města Laichemu.

Racheliny velké hnědé oči a krásný úsměv zajisté přispěly k tomu, že porazila 46 dalších účastnic soutěže, nicméně porotu nejvíce zaujala svou chutí do života a vášnivým zaujetím pro práci, kterou dělá. „Jsem manažerkou poslední události,“ žertuje žena, která v Laichemu provozuje vlastní pohřební firmu. „Jsem poradcem a společníkem. Mám s těmi lidmi intimní vztah,“ přibližuje Rachel svůj přístup k práci.

O soutěži se dozvěděla od svého švagra a nápad se jí ihned zalíbil. „Je úžasné ukázat toto depresivní a tabuizované téma v jiném světle,“ vysvětluje.

Ne všichni z jejího oboru však toto nadšení sdílejí. „V této citlivé branži pořádat něco takového je neomalené,“ prohlásil třeba šéf Asociace nezávislých pohřebních zřízenců Joachim Möller. Rolf Lichtner z Asociace německých zřízenců volil o mnoho mírnější slova, když soutěž označil za „pěkný vtip“. „Nikomu neublíží, když je funebrák také půvabný,“ argumentoval.

Manžel Rachel Merksové je úspěchem své manželky nadšený. „Často své ženě říkám, jak je krásná. Teď mi už konečně věří,“ říká s uspokojením.

 

user-avatar

Ivanhoe

22. 07. 2015 | 11:00

Zavří­t reklamu