válkaČeskoslovenskoobjevy

Mince zachránila vojákovi život. V rámci dražby ji získal jeho vnuk

Mince zachránila vojákovi život. V rámci dražby ji získal jeho vnuk
Zdroj: bbc.com

Štěstí v neštěstí se za války přihodilo britskému vojínovi Johnu Trickettovi. Před kulkou ho zachránila obyčejná pence.

Simona Knotkova 5. dubna 2019

John Trickett se účastnil bojů první světové války společně se svými bratry Billym a Horacem. Zatímco oba dva sourozenci zahynuli, devatenáctiletý John se konce války dožil. Stačilo však málo a také on mohl skonat na bitevním poli. Před jistým zásahem kulkou ho zachránila pence, kterou měl v kapse košile. Muž po tomto incidentu sice ohluchl na levé ucho, ale nic vážnějšího se mu nestalo.

Minci a další memorabilie, jako například medaile a fotky, dala po letech do dražby jeho vnučka Maureen Coulson. Překvapivě si je nakonec odnesl další člen její rodiny, bratranec Nigel Trickett.

„Když se příběh stal virálním, padesát členů naší rodiny se dalo dohromady. Uvědomujeme si, že bez té pence bychom nebyli dnes na světě,“ sdělil vnuk přeživšího vojína novinářům.

Aukční síň Hansons Auctioneers v Derbyshiru odhadla hodnotu věcí na 30 až 50 liber (cca 903 až 1500 korun). Nigel za ně ale nakonec zaplatil více než 135 tisíc korun.

Ač není jasné, proč Maureen z věcí jednoduše neudělala společný majetek rodiny, a její bratranec za ně musel platit, žena tvrdí, že část z finančního obnosu věnuje charitě.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu