Mars prý byl terčem obrovského nukleárního útoku. | zdroj: mysteriousuniverse.org


Mimozemšťané zničili jadernými zbraněmi civilizaci na Marsu. Na řadě teď může být naše planeta, varuje americký fyzik

S kontroverzní teorií o tom, proč je Mars tak pustou a nehostinnou planetou, přišel americký fyzik John Brandenburg. Podle něj byl na Marsu nejen život, ale jak dokládá řada satelitních snímků, existovala tu i rozvinutá civilizace. Do doby, než ji zničil masivní nukleární útok.

user-avatar

Tyrion

25. 11. 2014 | 08:49

Dr. John Brandenburg

Brandeburg, který má doktorát v oboru teorie plazmy a v současné době pracuje jako plazmový fyzik ve společnosti ORBITEC v Madisonu v americkém státě Wisconsin, nedávno prezentoval svoji teorii na každoročním setkání Americké fyzikální společnosti a rovněž vydal na toto téma články v odborných časopisech. V lednu má vyjít jeho kniha nazvaná Smrt na Marsu: Odhalení planetárního jaderného masakru.

Nová kniha Johna Brandenburga nese název Smrt na Marsu. Objev planetárního nukleárního masakru

Brandeburg se původně domníval, že rudá barva Marsu a množství radioaktivních substancí nalézajících se v tamní půdě jsou výsledkem termonukleární exploze vyvolané z přírodních příčin. Nyní však dospěl k názoru, že šlo o plánovaný a řízený jaderný útok, který z neznámých důvodů podnikli nějací cizí vetřelci z Vesmíru.

Podle Brandenburga došlo na Marsu k nukleární apokalypse.

„Vysoká koncentrace xenonu-129 v atmosféře Marsu, přítomnost kryptonu-80 a detekované vzorky nadměrného množství uranu a thoria na povrchu Marsu značí, že tato planeta byla zřejmě místem obrovských radioaktivních událostí, které po sobě zanechaly velké množství odpovídajících izotopů a pokryly povrch tenkou vrstvou radioaktivního odpadu,“ napsal v jednom ze svých článků uveřejněném v časopise Kosmologie a astrofyzika.

Povrch rudé planety

Fyzik věří, že Mars býval dříve kvetoucí planetou podobnou té naší, s řekami, oceány, flórou i faunou, již obývaly přinejmenším dvě humanoidní civilizace. Jedna v oblasti nazvané Cydonia Mensa, nedaleko místa, kde byla vyfotografována proslulá „tvář z Marsu“, a druhá v Galaxias Chaos. Jak poukázal, svědčí o tom mnoho snímků pořízených americkou družicí Mars Odyssea, planetárními sondami Mars Reconnaissance Orbiter a Mars Express, které na těchto místech zaznamenaly podivné struktury podobající se stavebním ruinám. Tyto civilizace, pojmenované Cydonia a Utopia, byly podle Brandeburga na stejné technologické úrovni jako starověcí Egypťané.

Podivné pyramidální stavby na Marsu

Záhadný podstavec

Tragédie, která se na Marsu odehrála, tak může vysvětlit takzvaný Fermiho paradox, tedy rozpor mezi vysokou pravděpodobností mimozemského života a tím, že o tom stále chybí důkaz.

Legendární "Tvář z Marsu". Vědci tvrdí, že obrazec vytvořily tekuté písky.

Brandeburg spekuluje o tom, že jakási mocná mimozemská rasa vetřelců zničila jiné civilizace a způsobila, že z mnoha planet vhodných pro život se stala nehostinná pustina. Podle vědce je tak na čase, aby vědecká veřejnost vzala úvahy o možné nukleární katastrofě na Marsu v potaz a za tímto účelem co nejrychleji vyslala na Mars misi s lidskou posádkou, aby zjistila, co se na rudé planetě skutečně odehrálo. Jak vědec poznamenal, příště může být na řadě naše planeta a je třeba přemýšlet, jak se podobnému osudu v budoucnosti vyhnout.

Čeká planetu Zemi podobný osud, jaký potkal rudou planetu?

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Tyrion

25. 11. 2014 | 08:49

Zavří­t reklamu