válkaČeskoslovenskoobjevy

Mimozemšťané? Rusové? Tajemný objekt vyvrhlo moře na pobřeží v Severní Karolíně

Souostroví Outer Banks v Severní Karolíně se stalo žhavým místem pro lovce záhad. Jen co se tu loni vynořil z moře nový ostrov, objevují plážoví turisté na březích neuvěřitelné věci, včetně nevybuchlé munice z druhé světové války a zbytků kosmické rakety. O poslední rozruch se nedávno postaral obrovský kovový objekt, s jehož identifikací si nikdo dosud neví rady.

Yvonne Pokorná 24. srpna 2018

Kulatý, zrezivělý, s lopatkami po obvodu a s poklopem usazeným na horní části, nějak tak by se dal popsat objekt, který se objevil na pláži u malého přímořského letoviska Corolla v Severní Karolíně. Podle svědků není větší jak jídelní stůl a vystupuje z něj tyčka, na jejímž konci je světlo napájené sluneční energií, které stále svítí v noci. Spodní část je zhruba metr zahrabaná do písku. Objekt podle všeho vynesla na břeh mořská bouře.

Zatím se nikomu z přivolaných odborníků nepodařilo objekt identifikovat. “Nevím, co to je,” odpověděl stručně na dotaz Mike Barber, mluvčí tamního národního parku. Ani americké námořnictvo a armádní sbor inženýrů neposkytly žádnou odpověď. Rádio The Outer Banks Voice proto vyzvalo své posluchače, aby vznesli své vlastní návrhy. Odpovědi se různily – jedni v objektu spatřovali část majáku, jiní kus ruské ponorky, další experimentální radarový reflektor nebo navigační bóji. A našli se i tací, kteří tvrdili, že to, co lze vidět, je jen “špička” něčeho mnohem většího, ukrytého hlouběji v písku. Samozřejmě nechyběla ani představa, že by se mohlo jednat o mimozemské těleso s technologií vyvinutou ke sledování lidí.

Vzhledem k tomu, že se objekt nachází poměrně daleko od nejbližší přístupové rampy, nelze jej z pláže dostat těžkou technikou, a tak dál vzbuzuje u příchozích otazníky, ale i obavy, aby v něm třeba něco nexplodovalo.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu