válkaČeskoslovenskoobjevy

Mimozemšťané mohou být uvězněni gravitací svých domovských planet

Mimozemšťané mohou být uvězněni gravitací svých domovských planet
Zdroj: wallpapersafari.com

Proč pořád nemůžeme narazit na žádné mimozemšťany? Skupina německých astrofyziků má pro tuto skutečnost nové vysvětlení. Mimozemšťané nemohou své domovské planety opustit kvůli vysoké gravitaci.

Tomáš Chalupa 3. dubna 2021

S novou teorií přišel Michael Hippke ze Sonnenbergské observatoře. Společně se svými kolegy napsal zprávu, kde se píše, že vůbec největším problémem, který musí každá civilizace při letech do vesmíru vyřešit, je to, jak překonat gravitaci své domovské planety. Hippke poukazuje na to, že mnoho potencionálně obyvatelných exoplanet, na které lidstvo už narazilo, mají větší rozměry než Země. Velikost těchto planet současně vytváří větší gravitační síly. Pokud by na takových planetách žili mimozemšťané, byli by na nich doslova uvězněni. Energie nutná k opuštění planety a letu do vesmíru by byla násobně větší, než jakou potřebují naše rakety.

Podle Hippkeho může existovat velké množství rozvinutých mimozemských civilizací, které ale nikdy nevylétly do vesmírného prostoru, protože zkrátka nejsou schopné překonat velkou gravitaci. Hippke k tomu říká: „Civilizace z těchto superzemí budou mnohem méně schopné prozkoumávat okolní hvězdy. Budou uvězněni na své domácí planetě. Budou více využívat lasery a teleskopy ke zkoumání okolního světa a ke komunikaci s jinými civilizacemi.“

Thumbnail # Dvě stejné exoplanety mají rozdílnou atmosféru, jak je to možné?
Mohlo by Vás zajímat:

Dvě stejné exoplanety mají rozdílnou atmosféru, jak je to možné?

Hippkeho teorie má ale několik zásadních trhlin. Podle kritiků je postavená na našem vlastním vidění světa a znalostech. Nikde není psáno, že mimozemšťané musí využívat k vesmírným letům rakety s motorem, mohou existovat i jiné principy cestování ve vesmíru. Hippkeho teorie navíc vše staví pouze na jedné konstantě, kterou je gravitace, ovšem svou roli může hrát například hustota atmosféry nebo přírodní zdroje na planetě. Ty mohou být zcela odlišné od podmínek na Zemi a mohou umožnit poměrně jednoduché opuštění planety. Zkrátka představa, že jen lidé mají to štěstí, že jejich planeta nemá velkou gravitaci, je nejspíš ne zcela přesná. Mimozemšťané, pokud někde skutečně jsou, si jistě s gravitací poradí.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu