Naši sluneční soustavu podle úvah vědců brázdí neviditelné automatické sondy mimozemšťanů.

Naši sluneční soustavu podle úvah vědců brázdí neviditelné automatické sondy mimozemšťanů. | zdroj: ewao.com


Mimozemské lodě prý brázdí naši sluneční soustavu, jsou však neviditelné

TÉMATA: mimozemšťané | vesmír | věda

user-avatar

Tomáš Chalupa

1. 08. 2015 | 11:00

Opravdu zajímavé úvahy představila dvojice vědců z univerzity v Edinburghu. Duncan Forgan a Arwin Nicholson předpokládají, že v naší sluneční soustavě pluje možná celá eskadra automatických sond mimozemšťanů. Mají pokročilé technologie, takže je nevidíme.

Oba vědci vycházejí z předpokladu, že mimozemšťané využívají gravitačního pole hvězd, aby se pohybovali vesmírem. Tedy ne oni sami, ale jejich automatické sondy. Má jít o zařízení, která jsou schopna sama sebe replikovat nebo stavět zcela nové sondy. Jde o automatickou flotilu, která je schopna prozkoumat velmi rychle celé galaxie. Používá vesmírný prach a plyny, možná i nějaké další zdroje z asteroidů.

Podle vědců je to mnohem rychlejší a efektivnější způsob, jak prozkoumávat vesmír, než vysílat jednotlivé lodě nebo sondy na určená místa a doufat, že tam něco objeví. Takto se vypustí celý roj automatických sond a ty pak samostatně prozkoumávají jednu galaxii za druhou a pátrají po známkách života.

„Můžeme usuzovat, že flotila automatických sebereplikujících sond může prozkoumávat galaxie ve velmi krátkém čase,“ říká Forgan. A teď ta hlavní otázka: jak to oni dva vědci vlastně vědí? Odpověď je jednoduchá: nevědí, pouze to předpokládají. Je zajímavé, že stejné úvahy se objevily v roce 2011 i v práci vědce Jakoba Haqq-Misry, ale za zmínku stojí i to, že se podobné nápady objevují ve sci-fi filmech a knihách. Každopádně pokud naší galaxií putují neviditelné automatické sondy mimozemšťanů, doufejme, že si nás aspoň všimnou. Vůbec nejsmutnější by bylo, kdyby domů ohlásili, že tu nic zajímavého nenašli.

user-avatar

Tomáš Chalupa

1. 08. 2015 | 11:00

Zavří­t reklamu