válkaČeskoslovenskoobjevy

Millenium Falcon vytvořili podle hamburgeru, praví legenda

Millenium Falcon vytvořili podle hamburgeru, praví legenda
Zdroj: Profimedia
+ 1 fotka+ 2 fotky

Millenium Falcon je společně s Hvězdou smrti zřejmě nejironičtější vesmírné plavidlo ze ságy Star Wars. Jeho vznik je dodnes opředen mnoha mýty, jeden z nich říká, že tvar slavné lodě se odvíjí od nakousnutého hamburgeru.

Tomáš Chalupa 19. května 2021

Millenium Falcon se rodil poměrně těžko. První prototyp se Georgi Lucasovi nelíbil, protože mu připomínal až příliš hlavní loď ze seriálu Space 1999, což byl seriál, který běžel mezi lety 1975 a 1977. Model se naštěstí neztratil a dokonce si zahrál v prvním díle ságy Star Wars: Nová naděje. Jmenuje se Tantive IV, což byla loď princezny Ley. Byla tedy upravena a zmenšena, nicméně její základ tvořil původní Millenium Falcon.

Thumbnail # Chlápek vytvořil z lepenky impozantní raketu Millenium Falcon
Mohlo by Vás zajímat:

Chlápek vytvořil z lepenky impozantní raketu Millenium Falcon

Modelář Joe Johnston měl poté, co Lucas rozhodl, že Millenium Falcon musí vypadat úplně jinak, pouhé čtyři týdny, aby vytvořil nový model. Jediné, co mu Lucas řekl, bylo, že nový model by měl více vypadat jako létající talíř.

To není zrovna konkrétní zadání, zrovna když vaši práci někdo hodil do stoupy. Ale Johnston se znovu pustil do práce a začal tedy tvořit cosi jako velký létající talíř.

Pak ale, jak praví legenda a některé zdroje, George Lucas spatřil kdesi ve městě nakousnutý hamburger s párátkem a olivou nahoře. Lucas ho prý okamžitě sebral a donesl ho Johnstonovi s tím, že takto nějak by měla hvězdná loď vypadat.

Johnston měl konečně nějaké vodítko a mohl tvořit nového Millenium Falcona. Vlastně se tak nejmenoval, po celou dobu neměl žádné jméno, říkalo se mu jen „pirátská loď“ a jméno bylo vymyšleno až dodatečně. Cílem bylo, aby na první pohled vypadala loď jako další otlučený obyčejný transportér. Ve skutečnosti se ovšem, jak známo, jedná o jeden z nejrychlejších korábů ve známé galaxii, se kterou pašerák Han Solo konečně mohl vzlétnout vstříc vesmírným dobrodružstvím.

 

 

Další články

Zavří­t reklamu