válkaČeskoslovenskoobjevy

Miliony neprodaných aut stojí ladem v polích a nikdo se v nich nesveze! Proč?

Miliony neprodaných aut stojí ladem v polích a nikdo se v nich nesveze! Proč?

Automobilový průmysl je již delší dobu v krizi, a tak automobilky sahají stále častěji k nejrůznějším fintám, jak si vylepšit čísla a vůbec manipulovat s trhem. Ovšem nad některými praktikami zůstává rozum stát. Automobilky nechávají stát miliony aut bez užitku v polích, jen aby je nemusely prodat pod cenou.

Tomáš Chalupa 29. září 2014

Už to tu bylo. Mlékaři vylévali mléko do polí, aby ho nemuseli prodávat pod cenou. Ovoce nechávali zemědělci shnít ze stejného důvodu. Ale že někdo nechá rezivět nová nádherná auta, protože je nikdo za nastavenou cenu nekupuje? Přesně to se děje na mnoha místech po celém světě.

Pohřebiště aut

Pohřebiště aut

Na zemi existují stovky gigantických pohřebišť, kde stojí statisíce nových aut, které právě sjely z výrobní linky. Jenže cena nebyla nastavena dobře, poptávka po zrovna tomto typu vozidla nebyla, anebo prostě auto nebylo natolik kvalitní, aby si ho lidé pořídili. A tak automobilka, místo aby cenu snížila, celou vyrobenou várku vozů uskladní na neurčito na hřbitově aut.

Statisíce aut

Statisíce aut

Nikdo auto neslevní ani o korunu, protože jednou nastavená nižší cena se projeví příště v zájmu o jiné vozy. Lidé by si zkrátka na slevy u aut zvykli a to se automobilkám nehodí do krámu.

Všech možných barev

Všech možných barev

A tak tisíce aut rezaví v Sheerness a Swindonu ve Velké Británii, v Port Baltimoru v USA, na testovací dráze Nissanu v Sunderlandu, podobných míst jsou desítky a stovky.

Nikdy je neprodají levněji

Nikdy je neprodají levněji

Žádná automobilka se k tomu otevřeně nepřizná, maximálně je ochotna uznat, že tam vozy čekají uskladněné k prodeji, ale pravda je, že to jsou odepsané kusy, které jsou prostě za současné situace neprodejné.

Nekonečné řady aut

Nekonečné řady aut

Přesto cena aut nikdy neklesne, protože automobilky raději svou produkci nechají zrezivět nebo ji rovnou sešrotují.

AKTUALIZOVÁNO:

Na tento článek nám přišlo poměrně hodně ohlasů. Jak nás například upozornil jeden čtenář, může být všechno úplně jinak. Podle něj jsou zobrazené plochy normálními odstavnými plochami velkých automobilek. Vozy tam nejsou umístěny z důvodu neprodejnosti, ale prostě jen čekají na to, až budou odvezeny zákazníkům. Někdy se tento proces kvůli vnějším vlivům může protáhnout i na týdny, ale není to záměrem ani snahou manipulovat s cenou nebo skladovat neprodejná auta, upozorňuje čtenář.

Další články

Zavří­t reklamu