válkaČeskoslovenskoobjevy

Milionář vymyslel spací popelnice pro bezdomovce. Lidé jeho vynález odsuzují

Ponižující a hloupý - tak mluví o vynálezu Petera Dawea lidé na sociálních sítích. Britský multimilionář vymyslel spací popelnice pro bezdomovce.

Simona Knotkova 14. února 2020

Vypadá to jako nevhodný žert střílející si z lidí bez domova, ale podle všeho to Peter Dawe myslí vážně. Britský multimilionář a zakladatel společnosti Unipalm vymyslel, jak ulehčit spaní bezdomovcům. Spojil k sobě dvě popelnice, které dohromady tvoří něco na způsob kokonu. Spáči v něm lépe odolají nepřízni počasí a nevychovaným lidem z ulice.

„V televizi jsem viděl, jak si někteří bezdomovci stěžovali, že je ostatní během spánku kopou a močí po nich. Když ležíte na ulici ve spacím pytli, jste velmi zranitelní,“ vysvětluje Dawe.

Popelnice jsou podle něj nejenom pohodlnější a bezpečnější, ale na člověka v nich ani netáhne a je chráněn například před bouřkou. Výhodná je dle jeho slov také pořizovací cena – cca 100 liber (2,9 tisíc korun).

O něco méně jsou už z jeho nápadu nadšení lidé na sociálních sítích, podle nichž se jedná o mimořádně degradující vynález. Ve svých komentářích poukazují na to, jak moc je absurdní řešit bezdomovectví tím, že někdo pošle lidi bez domova doslova spát do popelnice. „Takže doslova vzkazujeme bezdomovcům, že jsou odpad? Namísto abychom jim opatřili řádné bydlení? Jak ostudné!“ píše jeden uživatel v reakci na YouTube.

Muž si z toho však nic nedělá a za myšlenkou spaní v popelnicích si stoprocentně stojí. „Lidi to buď milují, nebo nenávidí. Podle některých je to geniální nápad, jiné to děsí. Ostudou je, když se nemůžete vyspat – tečka. Podle mě je to mnohem pohodlnější a bezpečnější způsob spaní než se choulit pod mokrým spacákem a nechat se ostatními kopat. Neřeším bezdomovectví nebo špatný spánek, jenom se ten problém snažím zmírnit a dát jim šanci. Nedělám si o nikom žádné domněnky, což by neměl dělat ani nikdo jiný.“

Doufá, že se najde množství bezdomovců, kteří jeho nápad ocení, a konečně si dopřejí kvalitní spánek bez obav o svou bezpečnost.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu