Elvira byla ve filmu závislá na drogách. S hlavním hrdinou tvořila toxický svazek.

Elvira byla ve filmu závislá na drogách. S hlavním hrdinou tvořila toxický svazek. | zdroj: interviewmagazine.com


Michelle Pfeiffer si natáčení Zjizvené tváře protrpěla. V noci usínala s brekem

TÉMATA: film | herečky

user-avatar

Simona Knotková

10. 04. 2019 | 15:00

V roce 1983 debutoval kultovní snímek Briana De Palmy Zjizvená tvář. Hlavní ženskou postavu Elviry si v něm zahrála tehdy pětadvacetiletá Michelle Pfeiffer.

Role Elviry Hancock, manželky gangstera Tonyho Montany, herečce zajistila slávu a množství dalších pozoruhodných nabídek. Jak přitom dnes šedesátiletá Michelle Pfeiffer přiznává, z její strany se nejednalo o jednoduchou práci. V rozhovoru s režisérem Darrenem Aronofskym pro magazín Interview před dvěma lety prozradila, že během natáčení trpěla.

"Na konci natáčecího dne jsem často brečela. Byla jsem vyděšená. A natáčelo se asi půl roku," odhalila slavnému filmaři.

Na stavu její duševní kondice se podepsala především skutečnost, že s její hrdinkou nebylo ve filmu dobře zacházeno. S hereckým kolegou Alem Pacinem zažila krušné chvilky. "Podle scénáře Tony Elvirou pohrdal, takže některé noci jsem usínala za breku."

Dodává, že byla během produkce obklopená samými muži, což její situaci taky zrovna neulehčovalo: "Já a Mary Elizabeth Mastrantonio (představitelka Tonyho sestry, pozn. red.) jsme byly jediné ženy na place. Byl to klučičí klub."

Michelle Pfeiffer ve Zjizvené tváři si připomeňte prostřednictvím naší galerii.

témata

user-avatar

Simona Knotková

10. 04. 2019 | 15:00

Zavří­t reklamu