válkaČeskoslovenskoobjevy

Michael Jackson chtěl děti za každou cenu. Ve výchově plnil roli matky

Michael Jackson chtěl děti za každou cenu. Ve výchově plnil roli matky
Zdroj: Profimedia

Život Michaela Jacksona je plný tajemství, skandálů a kontroverze. Pozadu nezůstával ani jeho rodinný život. Ženy si bral jenom kvůli potomkům a v rodičovství plnil funkci matky.

Simona Knotkova 2. července 2021

Michael Jackson se v roce 1994 oženil se svou první manželkou Lisou Mary Presley, dcerou legendárního Elvise. Jak se ale brzy ukázalo, láska v jejich vztahu hrála až druhou roli. Jackson chtěl v první řadě děti a když mu je Lisa Mary odmítala okamžitě dát, neváhal dlouho nad rozvodem. V roce 1996 se podruhé oženil s dermatoložkou Debbie Rowe, která léčila jeho vitiligo a byla do něj tajně zamilovaná. Na rozdíl od Lisy neměla problém dát mu potomky.

Thumbnail # Michael Jackson byl chemicky vykastrován svým otcem, tvrdí jeho bývalý doktor
Mohlo by Vás zajímat:

Michael Jackson byl chemicky vykastrován svým otcem, tvrdí jeho bývalý doktor

„Michael nebyl špatný člověk, prostě to jenom nechápal,“ vzpomínala na to po letech Presley. „Vzala jsem si to velmi osobně, přišlo mi, jako bych sloužila jen k jedinému účelu. Řekl mi: ‚Pokud mi děti nedáš ty, Debbie říkala, že to udělá.‘ Hádali jsme se kvůli tomu, protože takhle se tento problém přece neřeší. Ale přesně tak ho řešit chtěl. ‚Pokud to neuděláš ty, udělá to jiná. Takže uděláš to, nebo ne?'“

Novému páru se narodil první potomek Prince Michael rok po rozvodu s Lisou Mary. Krátce poté přišla na svět v roce 1998 dcera Paris. Zajímavostí přitom je, že ani v druhém manželství se Michael nestal biologickým otcem. Rowe později tvrdila, že spolu nikdy neměli sex a ona byla uměle oplodněna neznámým dárcem. Tato skutečnost hudebníkovi nebránila v tom, aby ve výchově dětí přebral plnou kontrolu. Vztah s jeho druhou manželkou můžeme vnímat spíše jako sňatek z rozumu – on dostal děti, ona peníze a všichni byli spokojení.

Thumbnail # Madonna se pochlubila, jak se líbala s Jacksonem. Stydlivého zpěváka musela zbavit zábran alkoholem
Mohlo by Vás zajímat:

Madonna se pochlubila, jak se líbala s Jacksonem. Stydlivého zpěváka musela zbavit zábran alkoholem

V podobném duchu mluvila i Debbie Rowe v televizním pořadu Michael Jackson: The Footage You Were Never Meant To See (2003): „Udělala jsem to pro něho, aby se stal otcem, ne pro sebe, abych se stala matkou. Titul rodič si musíte zasloužit. Neudělala jsem nic, za co bych si tento titul vysloužila já. Byl to Michael, který obstarával veškeré rodičovské povinnosti. Já pleny neměnila. Nevstávala jsem kvůli dětem uprostřed noci. I když jsem tam byla taky, všechno dělal Michael.“

Rok po narození dcery se dvojice zase rozvedla. Umělec si díky náhradní matce později pořídil ještě třetí dítě Prince Michaela II.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu