Délku penisu nelze odvodit z délky chodidel ani jiné části těla

Délku penisu nelze odvodit z délky chodidel ani jiné části těla | zdroj: iflscience.com


Mezi velikostí nohy a penisu není žádný vztah, potvrdili vědci

TÉMATA: penis | medicína

user-avatar

Tomáš Chalupa

3. 07. 2019 | 08:11

Odnepaměti se tradují různá pořekadla nebo rčení, že podle velikosti chodidla se dá odvodit velikost mužského přirození. Tuto teorii se pokusili ověřit vědci a mají jasný závěr – žádný vztah mezi nohama a penisem není.

Výzkum, který proběhl v roce 2014 na vzorku 15 tisíc lidí, přišel s následujícími daty. Průměrná dálka neztopořeného penisu je něco přes 8 cm, ztopořeného něco přes 13 cm. Redaktoři z magazínu Insider se na základě těchto faktů pokusili zjistit, zda je nějaký vztah mezi velikostí penisu a velikostí nohou.

„Velikost penisu není v žádné korelaci s velikostí nebo tvarem chodidel nebo dokonce jinou částí těla. Velikost penisu je určena genetickými a environmentálními faktory a vzniká už před narozením,“ řekla redaktorům dr. Jill Hewittová. Své tvrzení má podložené i kanadským výzkumem z roku 1993, který se přesně touto otázkou zabýval. A došel k jasným závěrům stejně jako korejský výzkum z roku 1999 a britský výzkum z roku 2002. Hledat jakékoliv souvislosti mezi tělesnými parametry zkrátka nikam nevede, konstatují shodně všechny studie.

Jediné, co se podařilo prokázat, byl vztah mezi délkou penisu a jeho obvodem. Tam je mezi oběma veličinami přímá úměra, byť ani to neplatí zdaleka stoprocentně. Každopádně není možné zřejmě tento mýtus vymýtit, protože už se stal součástí ústní tradice v mnoha zemích.

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

3. 07. 2019 | 08:11

Zavří­t reklamu