válkaČeskoslovenskoobjevy

Mexičtí rodiče pojmenovali svého třetího syna jako Nula Nula Tři

Mexičtí rodiče pojmenovali svého třetího syna jako Nula Nula Tři
Zdroj: odditycentral.com

Cero Cero Tres - tak zní v originále jméno, které dostal sedmadvacetiletý muž z Mexika. Mediální pozornost si získal díky soutěži jedné pizzerie.

Simona Knotkova 23. března 2020

Casera Pizza je pizzerie v Meridě, hlavním městě mexického státu Yucatán. Před nedávnem vyhlásila soutěž o nejpodivnější křestní jméno. Výherce se mohl těšit na dvě obří salámové pizzy v hodnotě pouhých 49 pesos (cca 52 korun).

Mezi přihlášenými kandidáty byla jména jako Nivea, Vercingetorix (galský vládce a válečník), Bluesette nebo Bahtzibadi. Nejvíce lajků si ale od veřejnosti získal mladý muž pojmenovaný jako Cero Cero Tres, tedy v češtině Nula Nula Tři.

Zajímavostí je, že muž, který se celým jménem jmenuje Cero Cero Tres Miller Santos Chablé, se o svém neobvyklém pojmenování dozvěděl až v 15 letech, kdy po smrti matky spatřil poprvé svůj rodný list. Do té doby mu všichni říkali jednoduše Bambino.

„Na rodném listě bylo napsáno Cero Cero Tres. Zeptal jsem se otce, co to znamená, a on mi odpověděl: ‚To je tvoje jméno.‘ Moje reakce byla: ‚COŽE?'“ sdělil Mexičan novinářům. Prozradil, že původně se měl jmenovat dokonce 003, ale číslice nebylo dovolené používat.

Kvůli svému jménu ve škole zažil těžké časy, ale dnes je s ním už smířený. „Cítil jsem, že mě kvůli mému jménu šikanovali, ale po čase jsem si uvědomil, že je to část mé identity, vzniklo díky němu spousta vtipů a získal jsem hodně dobrých přátel, takže se za to už nestydím.“

Související články

Další články

Zavří­t reklamu