válkaČeskoslovenskoobjevy

Mel Gibson začal natáčet neuvěřitelný příběh o pacifistovi ve válce

Mel Gibson začal natáčet neuvěřitelný příběh o pacifistovi ve válce
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 5 fotek+ 6 fotek

Australský herec Mel Gibson už má za sebou také několik filmů, kde se představil jako režisér. Nyní se ho novinářům podařilo vyfotografovat u Sydney, kde začal natáčet svůj nový válečný film Hacksaw Ridge. Jeho příběh je velmi silný.

Tomáš Chalupa 19. října 2015

Vojáci, auta, tanky, zákopy, to vše je k vidění pár desítek kilometrů od australského města Sydney. Mel Gibson natáčí válečný film Hacksaw Ridge a první záběry ukazují, že se do toho pořádně obul. O filmu toho přitom zatím není mnoho známo, tedy kromě jedné věci. Je to skutečný příběh, který se odehrál za bojů na Okinawě za druhé světové války. Tady se uprostřed války ocitl jistý Desmond Doss, zapřísáhlý pacifista, který slouží u armády jako medik. Během tvrdé bitvy s Japonci se mu podaří zachránit 75 mužů, aniž by jedinkrát vystřelil. Vysloužil si za to Medaili cti.

„Okinawa bylo jedno z nejhorších míst na světě. Za války zde padlo na 300 000 lidí, většinou civilistů. Film je o muži, který se ani jednou nedotkl zbraně, a přesto chtěl zachraňovat lidské životy,“ řekl Mel Gibson.

Film má být dokončen v průběhu roku 2016, do kin se dostane nejspíš až o rok později. Uvidíme, jestli to bude opět krvavá lázeň, jak Gibsonovi mnozí po filmech Apocalypto a Umučení Ježíše Krista vyčítají.

Další články

Zavří­t reklamu