válkaČeskoslovenskoobjevy

Maurice Tillet byl údajně živou předlohou Shreka. V dětství přitom vypadal jako anděl

Maurice Tillet byl údajně živou předlohou Shreka. V dětství přitom vypadal jako anděl
Zdroj: huffingtonpost.com
+ 21 fotek+ 22 fotek

Shrek je jednou z nejvýznačnějších filmových postav, která vzešla ze studia DreamWorks. Ač se zdá, že jeho podoba pochází z vynalézavých myslí animátorů, předlohou mu měl být údajně skutečný člověk - francouzský wrestler Maurice Tillet.

Simona Knotkova 15. března 2019

Maurice Tillet se narodil 23. října 1903 v Rusku francouzským rodičům. V prvních letech svého života přišel o otce, železničního inženýra, a starala se o něj pouze matka učitelka. Dlouho ve své rodné vlasti ale nepobyl. V roce 1917 přišla Říjnová revoluce a dvojice se byla nucena přestěhovat zpátky do Francie, kde se jejich novým bydlištěm stala Remeš. V obličeji Maurice byste tehdy jen stěží hledali pozdější shrekovskou podobu. Pro svou pohlednou tvář a blonďaté vlasy si chlapec od svých kamarádů dokonce vysloužil přezdívku Anděl. Ve dvaceti se s jeho tělem ale udála změna.

Mauricovi začaly podivně natékat ruce a nohy a zvětšovala se mu hlava. Doktoři pro něj bohužel neměli dobrou zprávu. Mladý muž trpěl akromegalií, hormonální poruchou, která způsobovala zvětšování koncových částí těla a vnitřních orgánů. Rázem tak musel přehodnotit životní plány a namísto právnických studií se stal vojákem francouzského námořnictva. Zde působil pět let jako inženýr.

V roce 1937 se poté rozhodl využít svých nadměrných rozměrů a stal se profesionálním wrestlerem. Ač byly doby, kdy jeho tvář připomínala tu andělskou už dávno pryč, v ringu vystupoval právě jako Francouzský anděl. Jeho obří úspěch způsobil, že se na wrestlerské scéně začalo objevovat i mnoho „andělských“ imitátorů, mimo jiné i Český anděl s tváří Stanislawa Pinta.

Zdravotní komplikace ale od roku 1945 přibývaly a Maurice o osm let později odešel nadobro do důchodu. O rok později, 4. září 1954, podlehl kardiovaskulárnímu onemocnění. Bylo mu padesát let.

Právě díky svému vzhledu se Maurice stal později předmětem spekulací, že to byl právě on, kdo inspiroval tvůrce animovaného Shreka. První díl úspěšné série se na plátně objevil v roce 2001. Filmaři tuto teorii nikdy nepotvrdili, ale zároveň ji ani nikdy nevyvrátili.

Otevřete naši galerii a přesvědčte se o tom na vlastní oči.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu