válkaČeskoslovenskoobjevy

Matthew McConaughey měl už dost romantických komedií. V roce 2010 odmítl milionovou nabídku

Matthew McConaughey měl už dost romantických komedií. V roce 2010 odmítl milionovou nabídku
Zdroj: Profimedia

Matthew McConaughey si v Hollywoodu udělal jméno jako hezoun z romantických komedií. Po čtyřicítce došlo v jeho životě k nebývalé kariérní výhybce, která mu vysloužila i Oscara.

Simona Knotkova 23. října 2020

Svatby podle Mary, Jak ztratit kluka v 10 dnech nebo Bláznovo zlato – to jsou jen některé z romantických komedií, ve kterých zazářil Matthew McConaughey. Americký herec se díky nim stal idolem divaček a zpříjemnil všední dny lidem z celého světa. Ve své nové autobiografii Greenlights vysvětluje, proč se nakonec rozhodl jednou provždy z této škatulky vystoupit.

Thumbnail # Herec Matthew McConaughey si s izolovanými seniory zahrál bingo
Mohlo by Vás zajímat:

Herec Matthew McConaughey si s izolovanými seniory zahrál bingo

„Romantické komedie byly mými jedinými stálými komerčními úspěchy, což z nich udělalo taky jediné stálé nabídky, které mi chodily. Osobně jsem celkem rád pro lidi točil devadesátiminutové svěží romance, které jim dovolily uniknout stresu jejich životů, kdy nemuseli na nic myslet a jenom sledovali kluka, který se snaží dostat holku, který selže, znovu se zvedne a nakonec ji dostane. Převzal jsem štafetový kolík po Hughu Grantovi a utíkal s ním dál,“ píše v knize, která je na pultech knihkupectví od 20. října.

Díky populárním a nenáročným blockbusterům si sice mohl pořídit dům na pláži, ale po umělecké stránce cítil, že by chtěl zkusit něco serióznější. Když v roce 2010 dostal nabídku v hodnotě 14,5 milionů dolarů na další romantickou komedii, rozhodl se ji nepřijmout. „Odmítl jsem to. Kdybych nemohl dělat to, co jsem dělat chtěl, nedělal bych ani to, co jsem dělat nechtěl, bez ohledu na cenu.“

Riskantní rozhodnutí se vyplatilo. McConaughey byl kvůli reputaci hezouna ze slaďáren producenty vážnějších dramat roky přehlížen, ale nakonec svou roli konečně dostal. Postava obhájce ve stejnojmenném filmu se v roce 2011 stala počátkem jeho nové herecké etapy, ve které se v roce 2014 dočkal i svého prvního Oscara (za postavu elektrikáře s AIDS v Klubu poslední naděje).

O těchto a dalších životních milnících se fanoušci mohou dozvědět právě na stránkách knihy Greenlights, o jejímž pozadí herec na svém Instagramu řekl: „Od doby, co jsem se naučil psát, si vedu deník, sepisuju si všechno, co mě zaujalo a odpudilo, co mě rozesmálo a rozplakalo, donutilo mě pochybovat nebo mi v noci nedalo spát. Před dvěma lety jsem se odebral se všemi těmi deníky na samotku, abych zjistil, co to vůbec, sakra, mám. Vrátil jsem se s knihou. Tohle jsou mé pohledy a vidění, úspěchy a prohry. Příběhy, lidé, místa, modlitby, předpisy a spousta nárazníkových nálepek.“

Další články

Zavří­t reklamu