Kniha Nathaniela Philbricka se má stát předlohou nového historického válečného filmu Bunker Hill.

Kniha Nathaniela Philbricka se má stát předlohou nového historického válečného filmu Bunker Hill. | zdroj: warhistoryonline.com


Matt Damon si zabojuje v novém válečném filmu, který bude režírovat Ben Affleck

TÉMATA: válka za nezávislost | usa | filmy

user-avatar

Tomáš Chalupa

26. 04. 2016 | 17:00

Až do období války o nezávislost amerických kolonií má diváky zavést nový válečný film s názvem Bunker Hill. Ten odkazuje vůbec k první bitvě této války, kdy se střetla americká domobrana s britskou pravidelnou armádou. Hlavní role má připadnout Mattu Damonovi, režírovat bude jeho herecký kolega a nerozlučný přítel Ben Affleck.

Natáčení má na starosti společnost Warner Bros, která vlastní práva na knihu Nathaniela Philbricka Bunker Hill. Matt Damon má ve filmu hrát Josepha Warrena, doktora a vojáka, který se stal jedním z vůdců patriotů a který zahynul v krvavé bitvě. Na plátně se obejví i další historické osobnosti z této bitvy, patriot Paul Revere i britští velitelé Thomas Gage a generál Howe.

Britové sice bitvu vyhráli, probojovali se k obklíčenému Bostonu, ale jejich ztráty byly velké. Později utrpěli několik porážek od vojsk amerických kolonií a nakonec o svou vládu nad severní Amerikou zcela přišli. Film by měl ukázat toto období historie nové generaci diváků, zatím se totiž mnoho filmů o americké válce za nezávislost nenatočilo. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

26. 04. 2016 | 17:00

Zavří­t reklamu