válkaČeskoslovenskoobjevy

Matt Damon si zabojuje v novém válečném filmu, který bude režírovat Ben Affleck

Matt Damon si zabojuje v novém válečném filmu, který bude režírovat Ben Affleck
Zdroj: warhistoryonline.com

Až do období války o nezávislost amerických kolonií má diváky zavést nový válečný film s názvem Bunker Hill. Ten odkazuje vůbec k první bitvě této války, kdy se střetla americká domobrana s britskou pravidelnou armádou. Hlavní role má připadnout Mattu Damonovi, režírovat bude jeho herecký kolega a nerozlučný přítel Ben Affleck.

Tomáš Chalupa 26. dubna 2016

Natáčení má na starosti společnost Warner Bros, která vlastní práva na knihu Nathaniela Philbricka Bunker Hill. Matt Damon má ve filmu hrát Josepha Warrena, doktora a vojáka, který se stal jedním z vůdců patriotů a který zahynul v krvavé bitvě. Na plátně se obejví i další historické osobnosti z této bitvy, patriot Paul Revere i britští velitelé Thomas Gage a generál Howe.

Britové sice bitvu vyhráli, probojovali se k obklíčenému Bostonu, ale jejich ztráty byly velké. Později utrpěli několik porážek od vojsk amerických kolonií a nakonec o svou vládu nad severní Amerikou zcela přišli. Film by měl ukázat toto období historie nové generaci diváků, zatím se totiž mnoho filmů o americké válce za nezávislost nenatočilo.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu