Prodané děti se členy záchranného týmu.

Prodané děti se členy záchranného týmu. | zdroj: dailymail.co.uk


Matka prodala svá novorozená dvojčata. Za vydělané peníze si koupila nový telefon

TÉMATA: děti | rodiče | matky | obchod s lidmi

user-avatar

Simona Knotková

13. 11. 2019 | 08:00

Čínská média otřásl případ mladé matky, která bezcitně prodala svá dvojčata. Dostala za ně více než 200 tisíc korun.

Jaká je hodnota sotva dva týdny starých dětí? Podle ženy z města Cch’-si v čínské provincii Če-ťiang pouhých 65 tisíc jüanů, tedy v přepočtu na naši měnu zhruba 211 tisíc korun. Právě tolik totiž dostala v září loňského roku za prodej svých čerstvě narozených dvojčat. Případem se nyní zabývá čínská policie.

Žena, které je něco přes dvacet a média ji uvádí pod příjmením Ma, tak údajně reagovala na tíživou životní situaci, v níž se ocitla. Otec dětí, uváděný po jménem Wu, jí dal ještě před porodem jasně najevo, že se o děti starat nebude. Ruce pryč od nich dali taky jeho rodiče, kterým vadilo, že byly zplozeny v nemanželském svazku.

Samotná Ma byla dle své výpovědi bez jediného jüanu a ve velkých dluzích. Dvojčata, která se narodila předčasně a několik prvních dní musela pobýt v inkubátoru, se proto rozhodla prodat.

Jeden chlapeček byl koupen rodinou z města Fu-jang za 45 tisíc jüanů (cca 146 tisíc korun). Druhý pro změnu putoval za 20 tisíc jüanů (cca 65 tisíc korun) do Su-čou. Obě města leží v provincii An-chuej, která je od místa narození dětí vzdálená více než 700 kilometrů.

Za utržené peníze si žena koupila nový chytrý telefon a splatila dluhy na kreditní kartě. Když se o penězích dozvěděl otec dětí, přišel si k Ma pro svůj díl, který chtěl využít na hazardní hry. Žena mu ale řekla, že už všechny peníze utratila.

O otřesném obchodu s novorozenci se policie dozvěděla teprve letos v červenci. Vytvořila dva týmy, které měly za úkol obě děti vypátrat. Obě děti našla v pořádku a bezpečí u adoptivních rodičů. Aktuálně jsou dvojčata v péči prarodičů z matčiny strany, zatímco Ma a Wu čekají na rozsudek. Podle čínského trestního práva jim za obchodování s lidmi hrozí až deset let odnětí svobody. Za mříže se mohou podívat také dvě rodiny, které chlapce od nezodpovědné matky koupily.

user-avatar

Simona Knotková

13. 11. 2019 | 08:00

Zavří­t reklamu