válkaČeskoslovenskoobjevy

Matka prodala svá novorozená dvojčata. Za vydělané peníze si koupila nový telefon

Matka prodala svá novorozená dvojčata. Za vydělané peníze si koupila nový telefon
Zdroj: dailymail.co.uk

Čínská média otřásl případ mladé matky, která bezcitně prodala svá dvojčata. Dostala za ně více než 200 tisíc korun.

Simona Knotkova 13. listopadu 2019

Jaká je hodnota sotva dva týdny starých dětí? Podle ženy z města Cch’-si v čínské provincii Če-ťiang pouhých 65 tisíc jüanů, tedy v přepočtu na naši měnu zhruba 211 tisíc korun. Právě tolik totiž dostala v září loňského roku za prodej svých čerstvě narozených dvojčat. Případem se nyní zabývá čínská policie.

Žena, které je něco přes dvacet a média ji uvádí pod příjmením Ma, tak údajně reagovala na tíživou životní situaci, v níž se ocitla. Otec dětí, uváděný po jménem Wu, jí dal ještě před porodem jasně najevo, že se o děti starat nebude. Ruce pryč od nich dali taky jeho rodiče, kterým vadilo, že byly zplozeny v nemanželském svazku.

Samotná Ma byla dle své výpovědi bez jediného jüanu a ve velkých dluzích. Dvojčata, která se narodila předčasně a několik prvních dní musela pobýt v inkubátoru, se proto rozhodla prodat.

Jeden chlapeček byl koupen rodinou z města Fu-jang za 45 tisíc jüanů (cca 146 tisíc korun). Druhý pro změnu putoval za 20 tisíc jüanů (cca 65 tisíc korun) do Su-čou. Obě města leží v provincii An-chuej, která je od místa narození dětí vzdálená více než 700 kilometrů.

Za utržené peníze si žena koupila nový chytrý telefon a splatila dluhy na kreditní kartě. Když se o penězích dozvěděl otec dětí, přišel si k Ma pro svůj díl, který chtěl využít na hazardní hry. Žena mu ale řekla, že už všechny peníze utratila.

O otřesném obchodu s novorozenci se policie dozvěděla teprve letos v červenci. Vytvořila dva týmy, které měly za úkol obě děti vypátrat. Obě děti našla v pořádku a bezpečí u adoptivních rodičů. Aktuálně jsou dvojčata v péči prarodičů z matčiny strany, zatímco Ma a Wu čekají na rozsudek. Podle čínského trestního práva jim za obchodování s lidmi hrozí až deset let odnětí svobody. Za mříže se mohou podívat také dvě rodiny, které chlapce od nezodpovědné matky koupily.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu