válkaČeskoslovenskoobjevy

Matka a její maličká dcera společně vytváří úžasná umělecká díla

Matka a její maličká dcera společně vytváří úžasná umělecká díla
Zdroj: ruthoosterman.com
+ 3 fotky+ 4 fotky

Děti milují kreslení, zvládnou enormní rychlostí "počmárat" každý prázdný papír, co je zrovna v dosahu. Některé jejich výtvory skončí na ledničce, většina ale dříve či později v koši. Protože přiznejme si - žádná velká umělecká díla to opravdu nejsou. To neplatí pro obrázky malé Evy Oostermanové. Ne, není to abnormálním talentem obdařená malá malířka. Ale její máma Ruth je umělkyně a řadu svých děl vytvořila právě ve spolupráci s dcerou.

Crazy Eyes 30. června 2016

Okouzlující projekt odstartoval před čtyřmi lety, kdy byla Eva ještě batole. Odtud také pochází název Collaborations with my Toddler. Eva zpravidla obraz „načrtne“, Ruth mu poté dá finální podobu. Dělá to vždy s respektem k původním dílku své dcery, je ale zřejmé, že má umělkyně fantazie na rozdávání.

„Díky spolupráci s Evou jsem se vrátila zpět k malování a vážím si toho víc, než vůbec dokážu popsat slovy,“ říká pohnutě Ruth. Původně byl její styl hodně realistický, dnes je ale naopak hodně spontánní, což pramení právě z vlivu její dcery – z dětské nespoutanosti a představivosti.

Další články

Zavří­t reklamu