válkaČeskoslovenskoobjevy

Mateřská znaménka jsou možná pozůstatkem našich minulých životů

Mateřská znaménka jsou možná pozůstatkem našich minulých životů
Zdroj: messagetoeagle.com

Podle teorie o reinkarnaci lidská duše po fyzické smrti neumírá a přesunuje se do nového těla. Zbytky minulého života si ale můžeme přenést i do toho aktuálního. Třeba v podobě mateřských znamének.

Simona Knotkova 14. prosince 2017

Původ mateřských znamének a dalších poporodních defektů je stále velkou neznámou. Stejně jako reinkarnace a kontroverzní život po životě. Kanadsko-americký psychiatr Ian Pretyman Stevenson (1918-2007) se během své kariéry zabýval oba jevy a vyznával teorii, že vrozené anomálie a znaménka jsou jakousi „jizvou“ z minulých životů.

Studii „Mateřská znaménka a vrozené vady korespondují se zraněními zesnulé osoby“ založil na zkoumání dětí, které si údajně pamatovaly předešlý život. Z 210 případů mělo 35 % z nich znaménka a defekty na místech, kde byly podle svých slov raněny v minulém životě.

Mezi nejznámější patří příběh indického chlapce Maha Rama. Ten vypovídal, že byl v minulém životě z bezprostřední blízkosti zastřelen. Popis se shodoval s velkým mateřským znaménkem na jeho hrudi. Další chlapec v Indii se narodil bez prstů na pravé ruce. Podle jeho vyprávění o ně přišel v předešlém životě při manipulaci s krájecím strojem.

Hypopigmentované znaménko na hrudi indického chlapce

Hypopigmentované znaménko na hrudi indického chlapce

Jiné dítě v Turecko se narodilo se zdeformovaným pravým uchem. Podle vzpomínek bylo střeleno do hlavy a na následky zranění zemřelo. Malý Barmánec si zase detailně pamatoval život zesnulé tety. I když mu to nikdo doma neřekl, věděl, že zemřela při operaci vrozené srdeční vady. Ještě podivnější byla skutečnost, že se narodil s protáhlým znaménkem na hrudi ve tvaru čáry, které končilo až v břišní oblasti.

Tyto a další případy z více jak třicetiletého výzkumu Stevenson popsal v knize Reinkarnace a biologie. Mimo jiné se v ní zabývá i fobiemi, homosexualitou či fenoménem dvojčat.

Děti se vzpomínkami na domnělé minulé životy se vyskytují po celém světě, nejvíce jich však lze najít v zemích jižní Asie. Dítě o svých minulých zážitcích začne zpravidla vyprávět hned, jak se naučí mluvit, obvykle mezi dvěma až třemi lety. V období mezi pátým a sedmým rokem ale vzpomínky nejčastěji ustávají, až úplně vymizí.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu