Rčení, že láska je věda, platí v případě Pheramoru doslova.

Rčení, že láska je věda, platí v případě Pheramoru doslova. | zdroj: dailymail.co.uk


Máte už dost klasických seznamek? Zkuste si najít partnera podle vaší DNA

TÉMATA: seznamka | vztahy | láska | geny | dna

user-avatar

Simona Knotková

9. 07. 2019 | 09:08

Dnešní doba přeje internetovému seznamování. To ovšem neznamená, že by hledání vhodného protějška končilo pokaždé úspěchem. Všem jedincům zklamaným klasickými seznamkami nabízí možné řešení služba Pheramor.

Stále neúspěšně hledáte vhodný životní protějšek? A co na to jít vědecky a svěřit se do rukou samotné přírody? Přesně takovou službu nabízí seznamovací aplikace Pheramor. Jak už můžete odtušit z jejího názvu, partnera se vám pokusí najít podle vašeho DNA. Její vzorek si odeberete z úst pomocí sady, kterou si lze zakoupit za 29,99 dolarů (cca 670 korun). Pak už stačí jen čekat, až vědci vzorek zanalyzují a na jeho základě pro vás najdou vhodného partnera. Jinými slovy – najdou člověka, jehož feromony by vám podle vaší DNA měly nejvíce vonět.

"Když cítíme feromony, ve skutečnosti cítíme, jak moc rozmanitý je imunitní systém druhého ve srovnání s naším. Snažíme se zjistit, kdo je nejvhodnější protějšek pro rozmnožování. A přesně o tom je láska na první pohled. Ve skutečnosti to jsou feromony, které cítíme přes celou místnost, a mozek nám říká: 'Panebože, tohle je ten nejdokonalejší feromon, který jsem kdy cítil. Miluju ho.' Evoluce je mocná síla," vysvětluje doktorka Brittany Barreto, zakladatelka Pheramoru.

Ze zaslaného materiálu vědci oddělí buňky nesoucí DNA, konkrétně lidské leukocytární antigeny, které pomáhají našemu imunitnímu systému rozlišovat vlastní a cizí buňky. Podle teorie s feromony se v nich tedy skrývá informace, jaký imunitní systém by měl pasovat k tomu našemu. Jak už bylo přitom v minulosti prokázáno mnoha studiemi, přitahuje nás přesný opak.

Podle výsledků rozboru vám služba následně najde vhodné protějšky z nejbližšího okolí a každý den vám bude posílat tři rozmazané profily s procenty označující vaši kompatibilitu. Na rozdíl od jiných aplikací si nemusíte sami nic vyplňovat a Pheramor to udělá za vás, pokud si ho tedy připojíte k některému ze svých sociálních profilů.

"Lidi si do profilů většinou píšou věci jako: 'Miluju dobrodružství a jsem pohodář.' Co to ale znamená? Jaký ten člověk skutečně je? Když se pak potkáte, zjistíte, že to třeba ani není dobrodruh. Tím, že uživatelům tvoříme profily, tak rovnou zavrhujeme myšlenku standardního profilu," říká Barreto.

Neobvyklou seznamovací službu bere jako jakousi uměle vytvořenou náhodu, která vám může změnit život. "Třeba pojedete vlakem a někdo na vás zapůsobí. Co když tu osobu ale nikdy nepotkáte? Beru to tak, že se lidem snažíme najít právě tato ztracená spojení," uzavírá.

user-avatar

Simona Knotková

9. 07. 2019 | 09:08

Zavří­t reklamu