Také vyšší dnes díky kosmetickým procedurám můžete být. Co přijde příště?

Také vyšší dnes díky kosmetickým procedurám můžete být. Co přijde příště? | zdroj: odditycentral.com


Máte komplexy ze své výšky? Americká klinika vás prodlouží

TÉMATA: tělo | postava | kosti

user-avatar

Simona Knotková

10. 02. 2020 | 08:00

Je libo objemnější hruď? Štíhlý pas a stehna? Souměrnější tvář? Či kulatější zadek? To všechno a ještě víc si díky rukám šikovného (a často bohužel i nešikovného) plastického chirurga můžete dnes nechat udělat. Ke kosmetickým procedurám se nově přidalo také prodlužování výšky.

Zdravotní operace na prodlužování kostí nejsou nic nového a ještě donedávna je podstupovali zejména pacienti, kteří utrpěli vážná zranění. Teprve nyní byla v Las Vegas otevřena Limbplastx Institute, první klinika, která vás prodlouží čistě z kosmetických důvodů. Za jejím založením stojí doktor Kevin Debiparshad. Po zaplacení až 75 tisíc dolarů (cca 1,7 milionů korun) vám slibuje zvětšení dosahující až 15 centimetrů.

"Na několika místech lehce naříznu stehenní nebo holenní kost, a získám tak přístup do duté části kosti, kam vložím zařízení reagující na externí ovladač, který bude mít u sebe pacient doma. Když je toto zařízení nastavené, umístím na jeho vršek a spodek šrouby, které ho zajistí na místě. Zařízení pak postupně natahuje kost a trvale prodlužuje vaši délku. V podstatě klamete své tělo v tom, že rostete," vysvětluje Debiparshad.

Po vložení speciálního zařízení se kost každým dnem prodlužuje o jeden milimetr. Tento proces řídí sám pacient pomocí dálkového ovladače

Celý zákrok zabere hodinu a půl. Další rok pak trvá, než je viditelný konečný výsledek. Součástí ceny je také pooperační fyzikální terapie. O operaci mají podle doktora největší zájem muži.

"Více než 90 % mých pacientů, včetně těch, co byli jenom na konzultaci, jsou muži. Jejich průměrná výška je 167 centimetrů. Touha vypadat vyšší, zejména u mužů, je v moderní době velmi populární téma," říká doktor.

I když se umělé prodlužování kostí může zdát na první pohled kontroverzní, pro pacienta údajně nepřestavuje větší nebezpečí, než je tomu u běžných operací.

"Existují určitá rizika. Nejinovativnější a nejpokročilejší techniky, které jsou dnes dostupné, je ale výrazně snižují. Riziko infekce nebo transfúze je srovnatelné s jakoukoliv jinou chirurgickou procedurou. Speciálně u této operace může dojít k příliš rychlému nebo naopak pomalému hojení a můžete pociťovat svalové napětí. Kromě toho můžete ztratit něco ze svých pohybových dovedností. Budete sice běhat a chodit do posilovny, ale pravděpodobně nezaběhnete sto metrů za devět sekund."

user-avatar

Simona Knotková

10. 02. 2020 | 08:00

Zavří­t reklamu