válkaČeskoslovenskoobjevy

Máte dost odvahy? Ve Skotsku budou prodávat nejpálivější zmrzlinu na světě

Máte dost odvahy? Ve Skotsku budou prodávat nejpálivější zmrzlinu na světě
Zdroj: odditycentral.com

Milujete pálivé výzvy? Potom byste si na Valentýna měli zajet do skotského Glasgowa. Právě tam se bude podávat nejpálivější zmrzlina na světě.

Simona Knotkova 9. února 2018

Zmrzlináři ji překřtili na Respiro del Diavolo (Ďáblův dech) a podávat se může jenom lidem starším osmnácti let, a to ještě s podepsáním smlouvy, kde se zříkáte všech nároků na nahrazení možné škody. Její výrobci vám totiž nemohou zaručit, že budete po její konzumaci v pořádku, či dokonce naživu – ultra ostrá zmrzlina atakuje na Scovilleově stupnici závratných 1,5 milionů jednotek pálivosti SHU! Jen málo dalších papriček bylo označeno za pálivější.

„Začalo to v Itálii,“ vypráví Lee Bandoni. „Bylo tam místo pojmenované Ďáblův most, kde se jednou ročně scházely zmrzlinářské rodiny a probíraly uplynulých dvanáct měsíců. Poté se konal jakýsi test odvahy. Kdo chtěl prokázat, že nemá strach, musel sníst tuhle zmrzlinu. Podle názvu místa jí říkali Ďáblův dech.“

Jeho bratr Martin, majitel Aldwych Cafe a Ice Cream Parlour ve skotském Glasgow, se rozhodl, že ji zkusí zařadit do nabídky o letošním Valentýnu. Pokud se novinka v sortimentu ujme, stane se trvalým obyvatelem jídelního lístku.

Doslova smlouva s ďáblem

Doslova smlouva s ďáblem

„Recept je přísně tajný, zná ho jen pár z nás. Až nastane ten správný čas, Martin ho poví zase svým dětem, které pak pojedou do Itálie a budou zasvěcení do všech dalších tajů,“ říká Lee.

Martin Bandoni dodává, že se v případě Ďáblova dechu jedná o kombinaci, která ošálí vaši hlavu.

„Je to hodně pálivé. Pokud máte rádi chilli papričky, bude vám to chutnat, ale je to takový divný pocit. Zmrzlina je ledová a příchuť je extrémně ostrá. Mysl si s vámi hraje. Zmrzlinu vyrábíme z místních surovin, ale speciální papričky jsou součástí tajného italského receptu. Už jsme ji na několika lidech otestovali a zatím jsme dostali hodně pozitivní kritiky.“

Pro srovnání: Podle Guinnessovy knihy rekordů je nejpálivější chilli paprička na světě Carolina Reaper. Její pálivost se pohybuje od 1,4 až po 2,2 milionů SHU. Zmrzlina se tedy pohybuje v nejméně pálivých hladinách této rekordmanky.

Další články

Zavří­t reklamu