válkaČeskoslovenskoobjevy

Masového vraha prý nutil vraždit sousedovic labrador

Masového vraha prý nutil vraždit sousedovic labrador
Zdroj: wikicommons
+ 1 fotka+ 2 fotky

Brutálně popravil celou řadu nevinných obětí, než se ho policii podařilo dopadnout. David Berkowitz, jeden z nejšílenějších sériových vrahů historie, tvrdil, že ho k šílenému vraždění nutil sousedův labrador. Dodnes si odpykává svůj trest v newyorské věznici s maximální ostrahou.

Crazy Eyes 6. února 2018

Jeho dětství nebylo idylické. Narodil se 1. června 1953 v New Yorku díky matčině románku s ženatým mužem. Ten ale, když zjistil, že je těhotná, dal od ní ruce pryč a opustil ji i její vlastní manžel. Když skonšila sama, dolehla na ni tíha zodpovědnosti, kterou neunesla a rozhodla se dát syna k adopci. A tam se malý David dostal k židovskému páru Nathanovi a Pearl Berkowitzovým.

Pearl a Nathan Berkowitzovi

Pearl a Nathan Berkowitzovi

Už jako malý chlapec byl jiný než jeho vrstevníci. Přestože byl nadprůměrně inteligentní a skvěle hrál baseball, škola ho záhy přestala bavit a většinu času věnoval drobným krádežím a pyromanii. Mezi spolužáky měl pověst tyrana a šikanátora.

V roce 1967 podlehla Davidova adoptivní matka rakovině prsu, z čehož se chlapec zhroutil. K Pearl měl totiž velmi blízký vztah, naopak s otcem si příliš nerozuměl. Proto, hned po dokončení střední školy, narukoval do americké armády. Tady začaly jeho experimenty s drogami a opět se projevily sklony ke žhářství.

Když se vrátil ze služby zpět domů, vydělával si jako dělník, taxikář nebo člen ostrahy a zapsal se na vysokou školu v Bronxu. Tehdy se také rozhodl vyhledat svou biologickou matku, setkání s ní ho ale natolik zklamalo, že po pár schůzkách veškerý kontakt opět přerušil.

První násilný čin spáchal v pouhých třiadvaceti letech, napadl dvě mladá neznámé ženy nožem. Obě útok přežily, Berkowitze ale policie bohužel nedopadla. Pouhý rok po tomto incidentu se totiž rozpoutalo hotové peklo.

V červenci roku 1976 si Jodi Valenti (19) a Donna Lauri (18) povídaly v zaparkovaném autě před bytem jedné z nich. Když se začaly loučit, do vozu vrhnul David a začal do dívek střílet hlava nehlava. Donna byla na místě mrtvá, Jodi ale přežila. Přestože ale později vyšetřovatelům pachatele popsala, dopaden nebyl. Policisté ani média případu nevěnovala přílišnou pozornost, jelikož se odehrál v neblaze proslulé čtvrti Bronx, kde podobný incident nebyl zrovna výjimkou.

Narušený Berkowitz povzbuzen úspěchem zaútočil znovu jen o pár měsíců později. Tentokrát si vzal na mušku mladou dvojici, poté dvě šestnáctileté kamarádky. Ačkoliv byly všechny vraždy provedeny stejnou zbraní ráže .44, policie přesto stále netušila, že by spolu případy mohly souviset. A David mohl ve svém řádění nerušeně pokračovat dál.

Několik měsíců poté popravil stejným způsoběm mladé snoubence Christinu Freund (26) a Johna Diela (30). A až tehdy si detektivové dali jedna a jedna dohromady a začali pátrat po sériovém vrahovi, kterého překřtili na .44 Caliber Killer.

Berkowitzovy oběti

Berkowitzovy oběti

O život přišlo ale ještě dalších sedm mladých lidí, než policie Berkowitze konečně dopadla. A to i přesto, že měla stále více stop, vrah byl totiž tolik opojen svou mocí, že začal policistům a médiím posílat ručně psané dopisy, kde se nazýval nepolapitelným monstrem. Díky nim také získal novou přezdívku – Samův syn.

Věci začaly nabírat správný směr až ve chvíli, kdy se policii ozvala svědkyně, že v den poslední střelby zahlédla poblíž místa činu muže, který vyhazoval parkovací lístek ze svého auta. Vyšetřovatelé si majitele vozu zjistili a vydali se za Berkowitzem domů. Ani v tu chvíli ale netušili, že jsou na stopě pachateli, mysleli si, že jdou jen vyslechnout dalšího případného svědka zločinu.

Jaké tedy bylo jejich překvapení, když 10. srpna 1977 vešli do Davidova byt, a ten je přivítal slovy: “Máte mě. Co vám trvalo tak dlouho?” Poté už u něj našli i vražednou zbraň, mapu s vyznačenými místy zločinů i deník, ve kterém se Berkowitz ke všemu doznával.

V průběhu dlouhých výslechů pak mimo jiné tvrdil, že přezdívku Samův syn začal používat proto, že jeho soused Sam Carr měl labradora, který ho prý instruoval k násilným činům a on je vykonával pod jeho nátlakem. Soudními psychology byl klasifikován jako paranoidní schizofrenik, posedlý vnitřními démony. Byl odsouzen k 365 letům vězení.

Později s ním Robert Ressler, veterán FBI, udělal několik rozhovorů, kdy vyšlo najevo, že si David celou historku okolo sousedovic psa vymyslel. Resslovi přiznal, že zabíjel z toho důvodu, že cítil obrovský odbor ke své vlastní matce a kvůli vlastní neschopnosti vybudovat si fungující vztah se ženou. Sexuální uspokojení nacházel ve stalkingu a následném zastřelení žen, načež doma nad svým činem masturboval. Také uvedl, že se často vracel na místa činu, kde si vyvolával představu předchozího děje, což ho nesmírně vzrušovalo.

V roce 1987 prohlásil, že je znovuzrozený ve správného křesťana a od té doby na svém tvrzení trvá. Momentálně se nachází v Sullivan Correctional Facility. Přestože měl několik možností k požádání o propuštění na čestné slovo, nikdy je nevyužil.

Další články

Zavří­t reklamu