válkaČeskoslovenskoobjevy

Masakr v Hinterkaifecku: Stál za vyvražděním rodiny člověk, nebo temné nadpřirozené síly?

Masakr v Hinterkaifecku: Stál za vyvražděním rodiny člověk, nebo temné nadpřirozené síly?
Zdroj: wikipedia.org

Bavorský statek Hinterkaifeck se 31. března 1922 stal místem hrůzného masakru. Během jednoho večera vyvraždil neznámý pachatel celou šestičlennou rodinu včetně služebné. Spravedlnost ho nikdy nedostihla.

Simona Knotkova 5. dubna 2018

Hinterkaifeck obývalo celkem šest lidí včetně služebné, která v den mordu zrovna nastoupila do práce – statkář Andreas Gruber (63), jeho žena Cäzilia (72), dcera Viktoria Gabriel (35) a její děti Cäzilia (7) a Josef (2). Na začátku dubna 1922 si sousedé povšimli, že ze statku už pár dní nikdo nevychází. Když se skupinka místních 4. dubna vydala na Hinterkaifeck podívat, čekal je hrůzný objev. Staří manželé s dcerou a vnučkou leželi mrtví na podlaze stodoly. Služebná a nejmladší chlapeček byli pravděpodobně zavraždění během spánku ve svých pokojích.

Členové rodiny na archivním snímku

Členové rodiny na archivním snímku

Vražedná zbraň nebyla nikdy nalezena, ale podle charakteristiky zranění se jednalo asi o krumpáč. Nejvíce se vrah vyřádil na Viktorii, která měla podle pitvy zemřít také první. Následovala ji sedmiletá holčička, která byla ještě několik hodin po útoku živá. V její ruce byl objeven chomáč vlasů. Cäzilia si je nejspíše v šoku sama vytrhla…

Vrah měl své oběti vylákat do stodoly postupně

Vrah měl své oběti vylákat do stodoly postupně

Policisté se pustili do rozsáhlého vyšetřování, během něhož shromáždili stovky výpovědí. Obcházeli sousedy, vyslýchali obchodníky a tuláky. Po skutečném vrahovi jako by se ale slehla zem. Žádná stopa nevedla ke konkrétnímu člověku. Po okolí začala kolovat zvěst, že za vyvražděním rodiny stojí temné síly. Gruberovi mezi místními neměli dobrou pověst a malý Josef měl být dokonce zplozen otcem Viktorie.

Jedno je ale jisté – podezřelý se kolem statku pohyboval už několik dní před mordem. Andreas Gruber podle sousedů vypovídal, že se z podkroví někdy ozývají kroky. Z domu se ztratily klíče a někdo také rozbil zámek od kůlny. Největší záhadou pro něj byly neznámé stopy ve sněhu, které vedly ke statku, ale zpátky do lesa se už nevracely. Pobýval snad vrah nějakou dobu s rodinou?

Místnost se zavražděným chlapečkem v kočárku

Místnost se zavražděným chlapečkem v kočárku

Pravděpodobně byl na statku i několik hodin po vraždě. Z komínu se dle svědků mělo kouřit a někdo také nakrmil dobytek. Peníze ani šperky ze statku nezmizely, proto vyšetřovatelé vyloučili loupežné přepadení.

Kriminalisté případ znovu otevřeli v roce 1986, ale bez výsledků. Jako nejpravděpodobnější pachatel se i po letech jeví Lorenz Schlitenbauer, bývalý milenec Viktorie, který byl možná i skutečným otcem Josefa. Ani jemu, ani dalším desítkám podezřelým však nebylo nikdy nic dokázáno. Vrahovi se jednoduše podařil dokonalý zločin, který nikdy nebyl potrestán.

Místo dnes

Místo dnes

Statek byl o rok později srovnán se zemí a na jeho místě dnes stojí pomník.

Další články

Zavří­t reklamu